[:ru]Специалист Светлана Фус объяснила, чем опасен избыток соли и как уменьшить ее потребление. Также диетологом была названа безопасная норма соли
Соль необходима в рационе, но употреблять ее нужно в определенных количествах. Как отметила украинский диетолог Светлана Фус, привычка злоупотреблять соленой пищей может вызвать проблемы со здоровьем. Об этом НСН узнал из сообщения на сайте МЕТА.
В частности, по словам специалиста, излишек соли может привести к болезням сердца, почек, печени и гипертонии. Кроме того, соль возбуждает аппетит и задерживает жидкость в тканях, 1 г соли способен удержать не менее 100 мл воды. От этого страдает фигура и портится настроение.
Диетолог советует употреблять в сутки не более 10-12 граммов поваренной соли. Половину – с продуктами, которые ее содержат, а остальное, примерно чайную ложку – досаливая несоленую пищу.
“Добавляйте соль в конце приготовления, а еще лучше – в готовое блюдо на тарелке. Кладите меньше соли, чем написано в рецепте “, – рекомендует Фус.
Чтобы снизить потребление соли, нужно есть меньше чипсов, сыров, колбасы, соленого печенья, сушеной рыбы, полуфабрикатов и соусов. Покупая продукты, эксперт советует узнать, есть ли в составе соль. Нужно обращать внимание на количество натрия, указанное на этикетке, этот показатель надо умножить на 2,5. Например, 2 г натрия = 5 г соли, а это чайная ложка, наполненная до краев.
По словам специалиста, во время готовки иногда лучше заменить соль натуральными специями. А если уже стало понятно, что с соленой пищей произошел перебор, надо срочно восстановить дефицит воды. Для этого, в частности, Фус советует есть больше фруктов и овощей.
Кстати, недавно “НСН” писал: Названы три самых вредных для сердца продукта, которые опасны в любом возрасте
[:ua]Спеціаліст Світлана Фус пояснила, чим небезпечний надлишок солі та як зменшити її споживання. Також дієтологом була названа безпечна норма солі
Сіль необхідна у раціоні, але вживати її потрібно в певних кількостях. Як зазначила український дієтолог Світлана Фус, звичка зловживати солоною їжею може викликати проблеми зі здоров’ям. Про це НСН дізнався з повідомлення на сайті МЕТА.
Зокрема, за словами фахівця, надлишок солі може призвести до хвороб серця, нирок, печінки та гіпертонії. Крім того, сіль збуджує апетит і затримує рідину в тканинах, 1 г солі здатний утримати не менше 100 мл води. Від цього страждає фігура і псується настрій.
Дієтолог радить споживати на добу не більше 10-12 грамів кухонної солі. Половину – з продуктами, які вже її містять, а решту, приблизно чайну ложку – досолюючи несолону їжу.
“Додавайте сіль наприкінці приготування, а ще краще – в готову страву на тарілці. Кладіть менше солі, ніж написано в рецепті “, – рекомендує Фус.
Щоб знизити споживання солі, потрібно їсти менше чіпсів, сирів, ковбаси, солоного печива, сушеної риби, напівфабрикатів і соусів. Купуючи продукти, експерт радить дізнатися, чи є у складі сіль. Потрібно звертати увагу на кількість натрію, яка вказана на етикетці, цей показник треба помножити на 2,5. Наприклад, 2 г натрію = 5 г солі, а це чайна ложка, наповнена до країв.
За словами фахівця, під час готування іноді краще замінити сіль натуральними спеціями. А якщо вже стало зрозуміло, що з солоною їжею стався перебір, треба терміново відновити дефіцит води. Для цього, зокрема, Фус радить їсти більше фруктів та овочів.
До речі, нещодавно “НСН” писав: Названі три найбільш шкідливих для серця продукту, які небезпечні в будь-якому віці
[:]