Купити квартиру в Дніпрі

Без категорії

[:ru]Альтернативы подсолнечному маслу – чем можно его заменить [:ua]Альтернативи соняшниковій олії – чим можна її замінити[:]

[:ru]Цены на подсолнечное масло в Украине неоправданно выросли за последние полгода.. К тому же, очень часто недобросовестные производители подделывают его. Какие есть полезные альтернативы подсолнечному маслу

По прогнозам специалистов стоимость масла может в ближайшее время еще увеличиться с около 70 до 100 грн за литр. И это при том, что уже сейчас, к примеру, в Италии оно стоит почти в три раза меньше, чем в Украине. В связи с этим диетолог Борис Скачко рассказал, какими полезными, безопасными и бюджетными маслами можно заменить подсолнечное масло и стоит ли это делать. Об этом НСН узнал из сообщения на сайте FoodOboz

Действительно ли подсолнечное масло вредно для организма и от него нужно отказываться?

“Само по себе подсолнечное масло абсолютно не вредное, даже наоборот – это полезный продукт, который нужно употреблять. Опасно даже не употреблять растительные масла, к которым как раз относится подсолнечное. Его должно быть в рационе – 30%, иначе может развиваться атеросклероз”, – отметил эксперт.

Можно ли заменить подсолнечное масло каким-то другим, более полезным?

“Из всех масел, которые нам представлены, – это пищевые и с лечебным эффектом, можно выделить оливковое. По цене оно практически такое же, как и подсолнечное, но намного полезнее. Оливковое масло бывает рафинированным и нерафинированным. Именно нерафинированное – еxtra virgen используют всегда только в свежем виде. Его добавляют в салаты, в уже готовые закуски, супы, блюда из рыбы и птицы, овощи на гриле. К тому же, в нем много полезных веществ и витаминов А и Е”, – отметил диетолог.

[:ru]Альтернативы подсолнечному маслу - чем можно его заменить [:ua]Альтернативи соняшниковій олії - чим можна її замінити[:]

На каком оливковом масле можно жарить?

“А вот для жарки лучше подходит именно рафинированное оливковое масло, которое имеет высокую термическую стабильность, поэтому и отлично подойдет для обжаривания на сковороде или на противне, тушения, запекания без вреда для здоровья. В отличие от многих растительных масел, оливковое не расслаивается при нагревании до 220 C и даже может использоваться повторно, если это правильно сделать”, – отметил диетолог.

Как приготовить еду на оливковом масле, чтобы она была полезной?

“Первое – правильно подготовьте ингредиенты для жарки, а именно – они должны быть сухими. Второе – оливковым маслом лучше всего смазывать мясо при жарке на барбекю, так оно сохранит сочность. И самое главное – при приготовлении блюд следите, чтобы масло не горело, оно должно быть горячим, но не должно дымиться”, – добавил Скачко.

Что происходит все же при жарке с маслами?

“При жарке на сковороде, например, при 200 С все масла превращаются в канцерогены. Для подсолнечного масла предел – это 150 С, для оливкового – 170 С, после жарки оно становится крайне опасным для организма и здоровья в целом. Как только нерафинированное масло нагревается до высокой температуры, полезные свойства теряются, получается полностью бесполезный продукт. Чтобы так не происходило, главное условие – не нагревать его до точки дымления. Этот показатель зависит от исходного продукта, например:

  • арахисовое масло выдерживает температуру до – 190 градусов
  • оливковое “дымится” при нагреве 170-180 градусов
  • подсолнечное имеет “точку дымления” около 107 градусов

Что касается нерафинированных масел – их можно использовать при приготовления соусов, тушении овощей.

Как правильно использовать подсолнечное масло, чтобы оно не стало опасным?

“Нужно помнить, что это масло очень быстро портится, его нельзя долго хранить. Также, безусловно, нельзя его использовать ни для жарки, ни для запекания. Все масла не для этого, не только подсолнечное. Их можно смело добавлять в салаты, даже в первые блюда – в самом конце добавляйте вместе с зеленью, но не жарьте”, – заявил эксперт.

Можно заменить подсолнечное масло, например, льняным, кунжутным?

“Льняное масло было еще 100 лет назад в Украине, как сейчас подсолнечное. Тогда все выращивали лен и делали полезное масло, но опять-таки нужно знать, как из полезного масла не сделать вредное. Стоит отметить, что у льняного масла есть одна важная особенность – оно очень хорошо предупреждает развитие атеросклероза и выводит холестерин, а также является источником полезных омега-кислот, которые нужны для сосудов.

Диетолог также отметил, что и кунжутное масло не такое безопасное, как кажется.

“Насчет кунжутного масла, я бы его не советовал системно употреблять, особенно людям с проблемами сердечно-сосудистой системы, потому что оно может увеличивать вязкость крови и дает ко всему еще и нагрузку на сердце. Оно опасно, так как достаточно всего неделю его принимать, чтобы сильно ухудшить здоровье”, –  заявил Борис Скачко.

А можно использовать масло черного тмина?

“Есть масса нюансов, которые нужно знать при использовании этого масла, оно также не такое и простое, как кажется. Беременным вообще нужно избегать использования этого масла, так как можно нарушить внутриутробное развитие плода даже. Также можно нарушить и наоборот урегулировать менструальный цикл, но нужно помнить, что это все очень индивидуально”, – добавил специалист.

Какое масло вы бы посоветовали употреблять всем?

“Я могу выделить из всех масел – тыквенное, оно очень полезное, его можно употреблять всем, его очень не любят паразиты в кишечнике. Масло их не убивает, а именно вытесняет”, – подытожил эксперт.

Кстати, недавно “НСН” писал: В Україні рекордний врожай соняшнику – як зміняться ціни на соняшникову олію[:ua]Ціни на соняшникову олію в Україні невиправдано зросли за останні півроку.. До того ж, дуже часто недобросовісні виробники підробляють її. Які є корисні альтернативи соняшниковій олії

За прогнозами фахівців вартість олії може найближчим часом ще збільшитися з близько 70 до 100 грн за літр. І це при тому, що вже зараз, до прикладу, в Італії вона коштує майже в три рази менше, ніж в Україні. У зв’язку з цим дієтолог Борис Скачко розповів, якими корисними, безпечними та бюджетними маслами можна замінити соняшникову олію і чи варто це робити. Про це НСН дізнався з повідомлення на сайті FoodOboz

Чи дійсно соняшникова олія шкідлива для організму і від неї треба відмовлятися?

“Сама по собі соняшникова олія абсолютно не шкідлива, навіть навпаки – це корисний продукт, який потрібно вживати. Небезпечно навіть не вживати рослинні олії, до яких як раз відноситься соняшникова. Її повинно бути в раціоні – 30%, інакше може розвиватися атеросклероз”, – відзначив експерт.

Можна замінити соняшникову олію якоюсь іншою, більш корисною?

“З усіх масел, які нам представлені, – це харчові і з лікувальним ефектом, можна виділити оливкову. За ціною воно практично така ж, як і соняшникова, але набагато корисніше. Оливкова олія буває рафінованою і нерафінованою. Саме нерафіновану – еxtra virgen використовують завжди тільки в свіжому вигляді. Її додають в салати, вже готові закуски, супи, страви з риби та птиці, овочі на грилі. До того ж, у ній багато корисних речовин і вітамінів А і Е”, – зазначив дієтолог.

[:ru]Альтернативы подсолнечному маслу - чем можно его заменить [:ua]Альтернативи соняшниковій олії - чим можна її замінити[:]

На якій оливковій олії можна смажити?

“А ось для смаження краще підходить саме рафінована оливкова олія, яка має високу термічну стабільність, тому і відмінно підійде для смаження на сковороді або на листі, тушкування, запікання без шкоди для здоров’я. На відміну від багатьох рослинних олій, оливкова не розшаровується при нагріванні до 220 C і навіть може використовуватися повторно, якщо це правильно зробити”, – зазначив дієтолог.

Як приготувати їжу на оливковій олії, щоб вона була корисною?

“Перше – правильно підготуйте інгредієнти для смаження, а саме – вони повинні бути сухими. Друге – оливковою олією найкраще змащувати м’ясо при смаженні на барбекю, так воно збереже соковитість. І найголовніше – при приготуванні страв стежте, щоб масло не горіло, воно повинно бути гарячим, але не має диміти”, – додав Скачко.

Що відбувається все ж при смаженні з маслами?

“При смаженні на сковороді, наприклад, при 200 С всі масла перетворюються в канцерогени. Для соняшникової олії межа – це 150 С, для оливкової – 170 С, після смаження вона стає вкрай небезпечною для організму і здоров’я в цілому. Як тільки нерафінована олія нагрівається до високої температури, корисні властивості втрачаються, виходить повністю марний продукт. Щоб так не відбувалося, головна умова – не нагрівати її до точки димлення. Цей показник залежить від вихідного продукту, наприклад:

  • арахісова олія витримує температуру до 190 градусів
  • оливкова “димить” при нагріванні 170-180 градусів
  • соняшникова має “точку димлення” близько 107 градусів

Що стосується нерафінованих олій – їх можна використовувати для приготування соусів, гасіння овочів.

Як правильно використовувати соняшникову олію, щоб вона не стала небезпечною?

“Потрібно пам’ятати, що ця олія дуже швидко псується, її не можна довго зберігати. Також, безумовно, не можна її використовувати ні для смаження, ні для запікання. Всі олії не для цього, не тільки соняшникова. Їх можна сміливо додавати в салати, навіть у перші страви – у самому кінці додайте разом із зеленню, але не смажте”, – заявив експерт.

Можна замінити соняшникову олію, наприклад, лляною, кунжутною?

“Лляна олія була ще 100 років тому в Україні, як зараз соняшникова. Тоді всі вирощували льон і робили корисну олію, але знову-таки потрібно знати, як з корисної олії не зробити шкідливу. Варто зазначити, що у лляної олії є одна важлива особливість – вона дуже добре попереджає розвиток атеросклерозу і виводить холестерин, а також є джерелом корисних омега-кислот, які потрібні для судин.

Дієтолог також зазначив, що і кунжутна олія не така безпечна, як здається.

“Щодо кунжутної олії, я б її не радив системно вживати, особливо людям з проблемами серцево-судинної системи, тому що вона може збільшувати в’язкість крові і дає до всього ще і навантаження на серце. Вона небезпечна, так як достатньо всього тиждень її приймати, щоб сильно погіршити здоров’я”, – заявив Борис Скачко.

А можна використовувати олію чорного кмину?

“Є маса нюансів, які потрібно знати при використанні цієї олії, вона також не така і проста, як здається. Вагітним взагалі потрібно уникати використання цієї олії, так як можна порушити внутрішньоутробний розвиток плоду навіть. Також можна порушити і навпаки врегулювати менструальний цикл, але треба пам’ятати, що це все дуже індивідуально”, – додав фахівець.

Яку олію ви б порадили вживати всім?

“Я можу виділити з усіх олій – гарбузову, вона дуже корисна, її можна вживати всім, її дуже не люблять паразити в кишечнику. Олія їх не вбиває, а саме витісняє”, – підсумував експерт.

До речі, нещодавно “НСН” писав: В Україні рекордний врожай соняшнику – як зміняться ціни на соняшникову олію[:]

To Top
Пошук
e-mail
Важливі
Новини
Lite
Отримати допомогу