1253
Україна
1253

З 1 жовтня військовозобов’язані жінки не зможуть виїжджати за кордон – юрист Міноборони

З 1 жовтня військовозобов’язані жінки не зможуть виїжджати за кордон – юрист Міноборони

З 1 жовтня 2022 року військовозобов’язані жінки не зможуть виїжджати за кордон під час діє військового стану. Про це заявив юрист Міноборони Володимир Смілка, передає NNS, посилаючись на Стопкор. На військовозобов’язаних жінок поширюватимуться ті ж обмеження, що діють для чоловіків.

“Мова про військовозобов’язаних українок. Виїжджати з України під час військового стану їм буде не можна”, – сказав юрист Володимир Смілка.

Виданий минулоріч наказ Міноборони №313 значно розширив список професій, з якими жінки мають ставати на військовий облік. Проте згодом до нього внесли зміни, і нині у ньому лишилося тільки 14 спеціальностей. Однак, слід пам’ятати, що взяття на військовий облік – це не мобілізація.

Юрист Міністерства оборони Володимир Смілка говорить: на військовозобов’язаних жінок розповсюджуються такі ж самі обмеження, що і на чоловіків. Зокрема, вони не можуть виїздити за кордон під час воєнного стану.

“Оскільки ми наближаємося до стандартів НАТО, ми йдемо до них не лише у зброї, а й у військовому обліку. Цей облік однаковий як для жінок, так і для чоловіків”, – підтвердив юрист Міноборони Володимир Смілка.

Документи, необхідні для взяття жінок на військовий облік

Документи, які необхідні для взяття жінок на військовий облік, також не відрізняються. Це:

  • паспорт,
  • ідентифікаційний код,
  • свідоцтва про шлюб та народження дітей,
  • диплом і довідка з місця роботи із зазначенням спеціальності.

Штрафувати за невиконання наказу до кінця року жінок не будуть, каже юрист.

“Кожна жінка, яка закінчує навчальний заклад за відповідною спеціальністю, здобула якийсь фах. За цим фахом, якщо він передбачений в наказі, вона зобов’язана з’явитися в територіальний центр комплектування для взяття на облік. Якщо жінка працює за таким фахом, але не має відповідної освіти, вона також може направлятися роботодавцем на військовий облік”, — сказав він.

Нині, говорить Володимир Смілка, Міноборони досліджує, чи треба робити окремий облік для жінок та як організувати медкомісію. Тож варто очікувати законодавчі зміни.

Зазначимо, що раніше Міністр оборони України Олексій Резніков розповів, що країна не потребує збільшення чисельності армії за рахунок усіх громадян. Наразі мобілізаційний ресурс поповнюється тільки конкретними фахівцями. Міністр повідомив, що завдання мобілізації визначаються Генеральним штабом, бо вони знають, де та які сили їм потрібні на тому чи іншому напрямку.

Тим часом, заступниця міністра оборони Ганна Маляр запевняє, що постановка жінок на військовий облік здійснюватиметься добровільно.

Інформація щодо необхідності постановки на облік жінок певних спеціальностей не відповідає дійсності, – написала вона у Фейсбук.

Ганна Маляр зазначила, що Міноборони розробило і передало до Верховної Ради пропозиції змін до закону «Про військовий обов’язок і військову службу» щодо добровільної постановки на військовий облік жінок.

Маляр наголошує, що постановка жінок на військовий облік встановлена законом, тому Міноборони та Генштаб не можуть її змінити самостійно, адже це повноваження Ради. Якщо ж будуть прийняті зміни – оборонні відомства їх виконають.

Вона додала, що на сьогодні немає гострої потреби суттєво збільшувати кількість жінок на військовому обліку. Проте у ЗСУ залишається потреба в спеціальностях та фахівцях медицини, радіотехніки, харчових технологій.

Тому, у разі прийняття змін до закону, Генштаб розробить зміни до переліку військово-облікових спеціальностей для жінок і скоротить перелік до оптимальної потреби.

«Ще раз нагадую – йдеться про добровільну постановку на військовий облік. Нагадаю, що з 2014 року жодна жінка примусово на фронт не потрапила – лише за її згодою», – додала Маляр.

Мобілізація в Україні. Хто з жінок з 1 жовтня не зможе виїжджати за кордон

To Top