ВАЖЛИВО – озвучені найпідступніші шахрайські схеми

Хвиля обговорення переведення пенсій українців на карту банку спровокувала сплеск шахрайства на цій темі.

І хоча уряд відтермінував нововведення на два роки і дозволило виплачувати пенсії, як раніше – готівкою, шахраї вже почали використовувати інформацію у своїх злочинних цілях.

Які схеми використовують злочинці, для того щоб обдурити довірливих пенсіонерів – розповіли в сюжеті “Сьогодні“.

За останні місяці жертвами аферистів стало вже кілька десятків пенсіонерів. Шахраї почали видавати себе за працівників банку і пропонують пенсіонерам безкоштовно перевести виплати з пошти фінансова установа.

Як розповіла експерт з кібербезпеки Наталія Бугайова, злочинці пропонують пенсіонерам оформити довіреність, щоб швидко переоформити документи.

“Вони приходять у квартири пенсіонерів і пропонують їм свої послуги з переоформлення документів. При цьому просять пенсіонерів оформити на себе довіреність. Після того, як шахраї отримують довіреність, починають просто знімати гроші з рахунку нічого не підозрюють пенсіонерів”, – пояснила Бугаєва.

І найсумніше, що довірливих пенсіонерів в Україні вистачає. Жертвою таких шахраїв став Олександр Миколайович і його родина, які позбулися великої суми грошей.

“Щоб ми не втрачали час – багато документів не привозили, вони кажуть: ми самі все зробимо. Дали доручення, і мати дала, та сестра дала, але потім пройшло два тижні, ми повинні були отримувати пенсії, але ми не отримали. Ми заблокували ці рахунки, переоформили”, – розповів пенсіонер.

Виявилося, що ошуканих пенсіонерів за такою схемою – вже десятки. Поліція розшукує аферистів. Банк, яким вони прикривалися, не має відношення до цієї схеми і як розповів представник фінансової установи, вони ніколи не виступають ініціаторами візитів додому до клієнтів.

Важливо!

  • Якщо клієнт самостійно в банк не звертався – варто запідозрити шахрайську схему.
  • Якщо до вас додому прийшли з пропозицією оформити пенсію – звертайтеся в поліцію.
  • Жоден банк, жодна фінансова установа не займається тим, щоб надавати подібні послуги.
  • Ніколи не оформляйте довіреність на незнайомих або малознайомих людей – це дуже небезпечно.
  • Не довіряйте свої фінансові операції людям, яких ви мало знаєте.
  • Якщо у вас виник сумнів – можна подзвонити в зазначений банк.

до Речі, нещодавно “NNS” писав: Новий вид стягнення боргів по комуналці: як будуть списувати гроші

To Top