В Україні позапланово підвищать пенсії: кому і коли

З 1 жовтня 2022 року для деяких категорій українських пенсіонерів планують підвищити мінімальну пенсійну виплату – її розмір складе від 2500 до 3000 грн. Однак таке підвищення буде позаплановим, оскільки не пов’язане ні з індексацією пенсій, ні з плановими показниками зростання, передбаченими державним бюджетом, повідомляє NNS, посилаючись на finance.ua.

Це випливає з проєкту постанови Кабінету Міністрів “Про додатковий соціальний захист окремих категорій осіб у 2022 році та в подальшому”, який розробили в Міністерстві соціальної політики. Документ оприлюднений для громадського обговорення на сайті відомства.

Проєктом пропонується запровадити в Україні програму адресних вікових доплат до пенсій. Згідно з пояснювальною запискою, він є продовженням ініціативи Президента України Володимира Зеленського по захисту від бідності літніх людей, які не можуть забезпечувати себе за рахунок праці.

Зокрема, документом пропонується з 1 жовтня 2022 року встановити мінімальну пенсію у розмірі 3000 грн особам у віці 70 років і більше. Йдеться про те, що якщо у людини пенсія менша, то їй буде здійснюватися доплата до зазначеного рівня. Обов’язковою умовою в даному випадку буде наявність страхового стажу не менше 35 років у чоловіків, і не менше 30 років у жінок.

Крім цього, проєктом акта передбачені підвищені мінімальні пенсії і для деяких інших категорій громадян. Їх розмір залежить від віку і тривалості страхового стажу. Зокрема, в планах Уряду – підвищувати добробут осіб похилого віку у такий спосіб:

  1. З 1 жовтня 2022 року:
  • встановити мінімальну пенсію у розмірі 2500 грн особам у віці 80 років і більше. Обов’язкова умова: наявність страхового стажу не менше 25 років у чоловіків і не менше 20 років у жінок;
  • встановити мінімальну пенсію в розмірі 2600 грн особам у віці від 70 до 80 років. Обов’язкова умова: наявність страхового стажу не менше 25 років у чоловіків і не менше 20 років у жінок.
  1. З 1 грудня 2022 року:
  • встановити мінімальну пенсію у розмірі 2500 грн особам у віці від 60 до 70 років. Обов’язкова умова: наявність страхового стажу не менше 35 років у чоловіків і не менше 30 років у жінок.

Серед інших нововведень, передбачених новою соціальною ініціативою Уряду, – щомісячні доплати до пенсії в розмірі 300 грн літнім людям від 70 до 75 років. Така доплата ніяк не залежить від тривалості страхового стажу. Єдина умова – пенсія таких осіб з урахуванням всіх надбавок, підвищень і різного виду держдопомоги не дотягує до розміру середньої зарплати за 2020 рік (10 340 грн).

До речі, нещодавно “NNS” писав:

В Україні піднімають пенсії – кому вже у серпні виплатять підвищену пенсію

В Україні введуть дві пенсії: які зміни передбачаються

Назвали категорію населення, якій не передбачена індексація пенсії

To Top