В Україні введуть дві пенсії: які зміни передбачаються

В Україні після нової пенсійної реформи майбутні пенсіонери зможуть отримувати відразу по дві виплати. Це нововведення не зачепить тих, хто вже досяг 60-річчя. Крім того, частину зарплати доведеться віддавати на накопичення другої виплати.

Про це пише Обозреватель, передає NNS.

Як заявив під час засідання Кабміну 4 серпня прем’єр-міністр Денис Шмигаль, “якщо ми хочемо збільшити пенсію вдвічі, то немає іншого механізму, крім введення другого накопичувального рівня державної пенсійної системи”.

Хто фінансуватиме?

Гроші збиратимуть і у роботодавців, і у працівників. По 2% від зарплати з кожного. При цьому всі зібрані кошти будуть вважатися власністю працівника, а в разі його смерті накопичення підуть у спадок.

Займатися збором і інвестиціями будуть приватні пенсійний фонди і банки, які попередньо пройдуть сертифікацію. Українцям дозволять самим вибирати, кому довіряти свої гроші. А якщо вибір не зроблять, то кошти автоматично переведуть на рахунок Пенсійного фонду, який створить Кабінет міністрів спеціально для накопичення другої пенсії.

Скільки можна буде отримати?

Вчена Лідія Ткаченко впевнена: що якщо відкладати по 4% з зарплати, то в кращому випадку ці ж 4% і можна буде отримати, і то за умови, якщо збирати тривалий період (ідеально, коли не менш 20 років).

У Мінсоці ж підрахували, що якщо збирати 35 років з зарплати в 15 тис. грн, то при виході на заслужений відпочинок на рахунку буде 400 тис. грн. Якщо припустити, що пенсіонер проживе на заслуженому відпочинку 15 років, щомісяця він зможе отримувати трохи більше двох тисяч гривень. Крім того, до цієї суми додасться і основний розмір пенсії.

Відзначимо, середній розмір пенсії в липні 2021-го збільшився до 3,7 тис. грн. При цьому в Києві платять 5,1 тис. грн, а в Тернопільській області всього 2,9 тис. грн.

Фото: economy.24tv.ua

To Top