Купити квартиру в Дніпрі

Було прийнято рішення відійти: про ситуацію в Авдіївці зараз розповів Тарнавський

Було прийнято рішення відійти: про ситуацію в Авдіївці зараз розповів Тарнавський

Про ситуацію в Авдіївці зараз розповів командувач угрупування «Таврія» Олександр Тарнавський, передає НСН. За словами генерала, було прийнято рішення відійти з позиції “Зеніт” на південно-східній околиці Авдіївки.

Після багатьох місяців протистояння, командування ОСУВ прийняло рішення відійти з позиції “Зеніт” на південно-східній околиці Авдіївки. Ми тримали цю позицію стільки, скільки це давало можливість ефективно стримувати та знищувати ворога, – написав Тарнавський у своєму Телеграмі близько 15:00 16 лютого

Він пояснив, що рішення відійти було ухвалено задля збереження особового складу та покращення оперативної обстановки.

За словами Тарнавського, тактично зайняття цих позицій не надає ворогу стратегічної переваги та не змінює ситуацію в межах Авдіївської оборонної операції.

Наразі триває перегрупування військ, поповнення припасів та облаштування підрозділів на нових позиціях. Відбувається планове посилення підрозділів, – доповів Тарнавський

Ситуація в Авдіївці зараз – станом на 15:00 16 лютого 2024 року

Було прийнято рішення відійти: про ситуацію в Авдіївці зараз розповів Тарнавський

Командувач констатує, що авдіївський напрямок на Донеччині – найгарячіший на всій протяжності лінії російсько-українського фронту. У межах міста Авдіївка тривають запеклі бої. Противник завдає масованих бомбових ударів удень і вночі, не припиняє штурми одночасно з декількох напрямків.

Українські війська застосовують усі наявні засоби для стримування ворога. Відбувається планове підсилення підрозділів.

Щоб розширити логістичні коридори, в районі Авдіївки проводяться рейдово-ударні дії. Логістика – працює. За дорученням Головнокомандувача Збройних Сил України захисникам і захисницям Авдіївки у збільшених обсягах постачаються боєприпаси та інші засоби ураження. Стійке управління військами забезпечене.

Станом на 13:00 в Авдіївці заблокованих українських підрозділів не було.

У скрутній ситуації на полі бою, коли від укріплення залишаються лише руїни і купа розбитої цегли, пріоритетом для нас є збереження життя воїнів. Так, українські підрозділи з незначними втратами вийшли з позиції на південній околиці Авдіївки. На інших загрозливих напрямках, у разі потреби, також здійснюється маневр військами з переходом на нові підготовлені позиції, щоб мати змогу й надалі нищити російських окупантів і утримувати місто, – розповів Тарнавський

Відтак, за словами генерала, противник зазнає величезних втрат у живій силі. За добу 15 лютого у всій оперативній зоні ОСУВ “Таврія” втрати росіян склали 711 осіб – найбільше в цьому році. Левова частка із цього числа – результат бойової роботи українських військ, які знищують загарбника на Авдіївському напрямку. Лише за добу тут було ліквідовано до півтисячі росіян.

Намагаючись отримати перевагу на полі бою, ворог застосував підступну тактику в районі Авдіївського коксохімічного заводу: в результаті обстрілів підпалив цистерну із залишками нафталіну та зчинив пожежу на складі зберігання бітумної смоли. Під прикриттям густого диму намагається штурмувати позиції українських захисників.

Авдіївська оборонна операція триває. Тримаймо стрій! Переможемо! – закликав командувач

Ще новини України: Нове командування ЗСУ: що відомо про 11 вищих офіцерів

To Top
Розділи
Назад
Важливі
Новини
Lite
Допо-га
×