Угода про корисні копалини – ТОП-тема останнього місяця в медіапросторі. Сьогодні з’явилася нова інформація щодо цього. Зокрема, Україна озвучила принципову позицію, від якої не планує відхилятися.
Про це «Новини України – НСН» повідомляють з посиланням на Укрінформ.
Названо принципову позицію України
Однією з принципових позицій України в угоді щодо корисних копалин зі Сполученими Штатами, є те, що вона не може суперечити інтеграції до Європейського Союзу.
Про це заявили міністри закордонних справ України і Німеччини Андрій Сибіга та Анналена Бербок на спільній пресконференції в Києві.
Дуже важливо, щоб ми вийшли на текст, який відповідає інтересам двох сторін, є взаємоприйнятний. І в цьому контексті також варто наголосити, що ця угода, щодо якої ми почали перемовини, не може суперечити нашій інтеграції до ЄС і це також одна з наших принципових позицій, – сказав Сибіга
Очільниця МЗС Німеччини зі свого боку зауважила, що європейці, домовилися укладати угоди з Україною, які будуть гармонізованим з європейським правом на континенті.
Угода про корисні копалини має відповідати інтересам України і США
Київ працює над тим, щоб угода про корисні копалини обопільно відповідала національним інтересам Сполучених Штатів та України.
Про це заявив міністр закордонних справ України Андрій Сибіга на спільній з литовським колегою Кястутісом Будрісом пресконференції в Києві.
Він зауважив, що Україна була готова підписати раніше напрацьовану рамкову угоду, але, за словами міністра, вона отримала пропозицію на розвиток 28 березня дипломатичними каналами, і почалося проходження внутрішньодержавних необхідних процедур.
Теж підтверджую вам, що ми розпочали відповідні консультації з американською стороною щодо тексту угоди. Відбувся вже один раунд цих консультацій. Українська сторона налаштована на укладення документа, який би відповідав обопільно національним інтересах як Сполучених Штатів, так і України, – сказав Сибіга
Глава МЗС вважає текст угоди, який передбачатиме подальшу посилену присутність потужного, крупного американського бізнесу, внеском у безпекову інфраструктуру України.
Ми будемо працювати з американськими колегами для досягнення взаємоприйнятного тексту для підписання, – підсумував міністр
Нагадаємо, за словами Президента Зеленського, Україна у п’ятницю офіційно отримала від США варіант нової угоди про корисні копалини, який цілковито відрізняється від попереднього. Президент підтвердив, що угода про створення спільного інвестиційного фонду розвитку та відбудови України зі Сполученими Штатами Америки – не міститиме жодних боргів перед США.
Ще новини України: США та Україна провели першу велику розмову щодо нового варіанту угоди про корисні копалини — ЗМІ