Купити квартиру в Дніпрі

У Дії з’являться 8 нових послуг: шлюб, розмитнення авто, сервіси для ветеранів тощо

У Дії з’являться 8 нових послуг. Такий анонс зробив у річницю створення застосунку віцепремʼєр України і очільник Мінцифри Михайло Федоров, передає НСН.

Дію запустили 4 роки тому. Згодом вона стала взірцем та основою зокрема для естонського застосунку mRiik. І зараз у застосунку доступні 14 цифрових документів та більш ніж 30 сервісів, а на порталі — понад 100 послуг. Сьогодні у Дії понад 20 млн користувачів.

Завдяки Дії цифрова трансформація стала попкультурою. Тепер урядовці конкурують, щоб першими впровадити електронні сервіси. А українці звикли, що більшість послуг можна отримати в кілька кліків у смартфоні. У Дії вже доступні понад 90% найзатребуваніших сервісів

Ми поставили собі амбітну мету — побудувати найзручнішу цифрову державу у світі. І за цей час нам вдалося пройти той шлях трансформації, який деякі країни проходили 20 років. Половина цього шляху — в умовах повномасштабної війни, – каже Михайло Федоров

Про те, які оновлення чекати в Дії найближчим часом, Віце-прем’єр-міністр з інновацій, розвитку освіти, науки та технологій він розповів у матеріалі для Liga.net.

У Дії з’являться 8 нових послуг

У Дії з’являться 8 нових послуг: шлюб, розмитнення авто, сервіси для ветеранів тощо

Розмитнення авто в Дії

Це має стати одним з найбільш довгоочікуваних сервісів, що покаже, як може трансформуватися українська митниця, говорить Федоров. Понад рік команда Мінцифри працює над тим, щоб запустити послугу.

Ми вже подавали два законопроєкти, однак їх не підтримали у Верховній Раді. Тож доопрацювали, внесли зміни, щоб знайти компроміс із депутатами й дотиснути до результату, – пояснює віцепремʼєр

Розмитнення в Дії має зробити процес прозорим, у кілька кліків, без будь-яких суб’єктивних рішень з боку митниці й людського фактора. Для розрахунку ціни враховуватимуть лише сталі характеристики, на які не може вплинути митник. “Вводите VIN-код автомобіля, Дія допомагає зазначити необхідні дані й інформацію, заповнити митну декларацію. Далі засвідчуєте електронним підписом, сплачуєте митні платежі, перетинаєте кордон, де й відбудеться митне оформлення”, – описує алгоритм співрозмовник.

Законопроєкт уже підтримав профільний комітет Ради, очікується перше читання.

Онлайн-шлюб у Дії

Майже рік тому у Дії запустили можливість подати заяву про шлюб на порталі. У кілька кліків можна вибрати дату, місце й формат церемонії. Наречена і наречений підписують заяву Дія.Підписом, а далі потрібно просто прийти у визначений час на весільну церемонію. Загалом понад 19 000 українців скористалися сервісом, наводить цифру Федоров.

Зараз триває цифровізація шлюбу, зокрема повний цикл одруження у Дії. Можна буде зареєструвати шлюб просто з дому чи навіть коли наречений і наречена перебувають у різних містах. “Це буде унікально для всього світу”, – каже Федоров.

Сервіси для ветеранів

У роботі команди Мінцифри — послуги для ветеранів, які мають мінімізувати бюрократію в армії. Команда працює над можливістю отримати статус учасника бойових дій; статус особи з інвалідністю внаслідок війни; статус члена сім’ї загиблого (померлого) захисника чи захисниці України.

Кабінет пацієнта і медичні пуші

Зараз у розробленні також Кабінет пацієнта. Користувачі Дії зможуть зареєструватися чи авторизуватися в електронній системі охорони здоров’я (ЕСОЗ). А далі вибрати лікаря і підписати з ним декларацію чи навпаки — припинити дію декларації й вибрати іншого лікаря. Також у користувача буде доступ до персональних даних в ЕСОЗ, за потреби можна буде змінити їх.

Наприклад, прізвище після одруження чи номер телефону. Для цього не потрібно буде йти до лікаря, а просто зробити кілька кліків, – пояснює Федоров

Команда працює й над медичними пушами в Дії. Замість звичних смс повідомлення від ЕСОЗ надходитимуть у застосунку – це будуть рецепти, направлення тощо.

Відкритий код Дії

Дія стане продуктом із відкритим кодом, як “роблять усі прогресивні країни”.

Ми б могли зробити це й раніше, однак війна спричинила нові виклики для цифрової держави й наша команда займалася запуском пріоритетних для українців сервісів, – каже Федоров

Відкритий код дасть змогу експортувати застосунок в інші країни й далі супроводжувати його інтеграцію, а також будувати win-win відносини з іншими державами:

Так ми показуємо нашим партнерам, що можемо не лише отримувати допомогу від країн, а й ділитися власними цифровими продуктами”

Код Дії демонструватиме якість написання та логіку роботи застосунку з даними. Розгорнувши в себе код, ніхто не зможе отримати доступ до реєстрів. У межах опенсорс уже створено тестових користувачів з імітацією отримання даних з реєстрів. І задля безпеки захищені канали комунікації не є частиною відкритого коду.

Опенсорс-збірка отримуватиме всі оновлення, які будуть в основному коді Дії.

Важливим моментом також є те, що IT-спільнота може долучитися до аналізу коду й запропонувати зміни чи покращення, які розгляне наша команда розробників, – додає віцепремʼєр

Більше документів у застосунку

Ще у Дії запустять одразу кілька нових цифрових документів. Це будуть освітні атестати й дипломи, актові записи цивільного стану про народження, зміну імені, шлюб і розлучення. Окрім відображення у Дії батьків свідоцтва про народження дитини, відображатиметься і власне свідоцтво про народження та дітей старших 18 років.

Команда працюватиме над тим, щоб українці могли шерити копії цих документів через застосунок. Це допоможе під час працевлаштування, коли потрібно підтвердити вищу освіту, у процесі підвищення наукового ступеня та в інших життєвих ситуаціях.

Дія.Підпис для юридичних осіб

Дія.Підпис можуть застосувати фізичні особи, щоб отримати держпослуги або скористатися різними сервісами. Наприклад, купити квитки в застосунку Укрзалізниці чи пройти навчання зі штучного інтелекту.

Для цього потрібно просто кліпнути очима — і біометрія вашого обличчя звіряється з біометрією фото в реєстрі. Загалом українці скористалися Дія.Підписом понад 26 млн разів, – пояснює Федоров.

Мінцифра націлена зробити Дія.Підпис і для юридичних осіб. Уряд уже підтримав відповідну постанову, що значно спростить ведення бізнесу, допоможе пришвидшити процеси та зробити прозорими дії підприємців.

Дія для партнерів

Уже 15 000 партнерів інтегрували сервіси Дії, наводить число Федоров. Зокрема, шеринг документів і Дія.Підпис. У кілька кліків без паперів ви можете відкрити рахунок у банку, заселитися в готель чи застрахувати життя або авто.

Також Мінцифра розробляє новий сценарій інтеграції, що дасть змогу партнерам авторизувати користувачів Дії з отриманням ПІБ, номера телефону і пошти:

Тобто ви авторизуєтеся на ресурсі партнера і розумієте, що так передаєте певний набір інформації для автоматичного заповнення даних профілю замість того, щоб вводити їх вручну.

Окремо буде створено лендінг, де потенційні партнери зможуть ознайомитися з усіма сценаріями інтеграції та вибрати для себе варіант упровадження Дії.

Ще новини України: Як оформити пенсію онлайн: інструкція від Пенсійного фонду України

To Top
Розділи
Назад
Важливі
Новини
Lite
Допо-га
×