Тариф на електроенергію хочуть знизити

Міністерство енергетики України запропонувало знизити тариф на електроенергію для населення. Рішення ухвалять вже завтра, повідомляє NNS, посилаючись на РБК-Україна. Зниження тарифу планується за рахунок відмови від ремонту електромереж.

Кабінет міністрів може знизити тариф на електроенергію для населення на 24 коп./кВт годину – до 1,44 грн/кВт.годину за рахунок вилучення у обленерго коштів з ремонтів електричних мереж.

Про це йдеться в проекті постанови, розробленому Міністерством енергетики, яке є в розпорядженні РБК-Україна.

За наявними даними, проект буде розглянуто на засіданні 6 серпня.

Пільговий тариф 1,44 грн/кВт.годину буде діяти для всіх категорій споживачів незалежно від рівня доходу та місячного споживання до 30 квітня 2022 року.

Фінансувати пільговий тариф запропоновано як за рахунок державних компаній “Енергоатом” і “Укргідроенерго”, так і за рахунок коштів, призначених для ремонтів ліній електропередачі.

НАЕК “Енергоатом” буде зобов’язаний продавати електроенергію по 15 коп/кВт.година, “Укргідроенерго” – на 1 коп/кВт.годину, а всі обленерго компенсувати різницю між ринковою ціною на електроенергію і пільговим тарифом з коштів своїх інвестиційних програм.

Зазначимо, що 2 серпня з’явилася інформація, що Кабмін планує знизити тарифи на електроенергію для населення за рахунок зниження витрат на ремонти обладнання та лінії електропередачі, 70% яких і так знаходяться в аварійному стані.

Втрати в українських електромережах перевищують 10%, що обходиться споживачам в 20 млрд грн щорічно.

Нагадаємо, на сьогодні тариф на електроенергію для побутових споживачів становить 1,68 грн/кВт.годину при ринковій ціні понад 4 грн/кВт.годину. Тариф на електроенергію в Україні залишається в 4 рази нижче, ніж в країнах Європи і не переглядався з 2017 року.

До речі, нещодавно “NNS” писав:

Підвищення тарифів на електроенергію: уряд має намір продовжити дію ПСО

Тариф на електроенергію поки що залишили незмінним

Тарифи на електроенергію: прес-секретар Зеленського заспокоїв громадян

To Top