Указ Володимира Путіна про збільшення штатної чисельності армії РФ на 137 тисяч осіб, до 1,15 млн, навряд чи дозволить Росії створити ефективну додаткову бойову міць у війні проти України.
Таку оцінку дають фахівці Інституту вивчення війни (ISW) у своєму новому зведенні за 25 серпня.
Вони вважають, що указ Путіна про збільшення чисельності російських збройних сил з 1 січня 2023 року “навряд чи створить значну бойову міць у найближчому майбутньому” , проте напевно вказує на те, що диктатор навряд чи оголосить масову мобілізацію найближчим часом.
Метою цього указу аналітики ISW називають спробу РФ компенсувати втрати від вторгнення в Україну та зібрати сили для продовження своєї “операції”. При цьому експерти сумніваються, що російській армії вдасться залучити необхідну кількість людей для досягнення планки в 1,15 млн осіб, оскільки історично чисельність армії РФ завжди була меншою за номінально встановлений поріг. Наприклад, 2022 року, до повномасштабного вторгнення Росії в Україну, в ній налічувалося близько 850 000 військовослужбовців (а не трохи більше 1 млн, як має бути).
“Росія, швидше за все, зіткнеться з серйозними перешкодами на шляху поповнення армії великою кількістю нових солдатів”, – вважають в ISW.
Справа і в проблемах вербування, і в можливостях навчання новобранців — які знизилися після початку великої війни з Україною 24 лютого 2022 року, оскільки частина навчальних підрозділів була відправлена на фронт і зазнала втрат.
Аналітики ISW припускають, що для поповнення втрат РФ також може використати осінній призов у жовтні 2022 року, який має залучити до армії близько 130 тис. осіб. Або ж включити до складу армії РФ бойовиків “Л/ДНР”, які зараз формально не входять до складу російських збройних сил.
Аналізуючи перше в історії відключення ЗАЕС від енергосистеми, експерти інституту нагадують, що саме російські сили контролюють станцію та суттєво мілітаризували її з того часу, як окупували у березні. Це, як і раніше, робить «набагато вірогіднішим» той факт, що саме російські сили несуть відповідальність за атаки на ЗАЕС і навколо неї, констатують аналітики ISW.
Інші висновки щодо ситуації в Україні за минулу добу:
- окупанти провели обмежені наземні атаки на північний захід та північний схід від Слов’янська, на північний схід та південь від Бахмута та на північний захід від Донецька;
- російські війська провели обмежену наземну атаку на північному заході Харківської області;
- армія РФ провела обмежені наземні атаки на північному заході Херсонської області;
- українські сили продовжують завдавати ударів по російських військових об’єктах та наземних лініях зв’язку армії РФ у Херсонській області;
- у суб’єктах РФ (регіонах) триває набір «добровольчих батальйонів», які дислоковані на полігонах у Росії та на окупованих територіях України.
- російська окупаційні «влада» продовжує намагатися провести інтеграцію економічної та освітньої систем на окупованих територій в російську.
В ЦРУ назвали втрати російської армії у війні і прокоментували стан здоров’я путіна