Купити квартиру в Дніпрі

Шантажист Орбан висунув вимоги – щодо вступу України до ЄС

Шантажист Орбан висунув вимоги - щодо вступу України до ЄС

Угорський прем’єр і одночасно ворог України Віктор Орбан висунув 11 вимог щодо нацменшин, в обмін на згоду підтримати початок переговорів про вступ України в ЄС.

Досі угорські вимоги були непублічними. Україна отримала цей список ще у січні від глави угорського МЗС Петера Сійярто.

Відтоді тривають переговори щодо нього, але весь цей час угорська сторона виступає проти оприлюднення списку.

Крім того, щоб виконати угорський ультиматум, віцепрем’єрка з питань європейської інтеграції Ольга Стефанішина була змушена виголосити заяву про те, що українська сторона налаштована повністю втілити 11 вимог від Угорщини.

З цього переліку половина стосується угорськомовної освіти, зокрема, забезпечення використання угорської мови в усьому освітньому процесі, можливість отримати переклад угорською завдань ЗНО та НМТ, запровадження статусу “заклад загальної середньої освіти національної спільноти” тощо.

Також є пункти щодо статусу територій де історично проживають українські угорці, наприклад, автоматично визнати “традиційно угорськими” усі населені пункти Закарпаття, навіть ті, в яких угорці історично ніколи не жили. Деякі з цих пунктів є проблемними і досягти компромісі щодо них не вдається.

Ще частина угорських вимог стосується політичного представництва національних меншин, зокрема, вимога щодо гарантованого представництва національних менших у парламенті. Утім, через неможливість втілення цієї ідеї Будапешт вже почав давати сигнали про готовність від неї відмовитись, хоч і не зняв вимогу повністю.

Як зазначено у статті, деталі списку поступово змінюються та уточнюються угорською стороною під час переговорів. Консультації за документом тривають.

Повний перелік вимог Угорщини з відомими “ЄвроПравді”, але не остаточними деталями переговорів, можна прочитати за посиланням.

Раніше “Новини України – НСН” писали: НАТО планує «військову місію» в Україні – заява Орбана

To Top
Розділи
Назад
Важливі
Новини
Lite
Допо-га
×