Частину фермерів в Україні звільнили від сплати податків. Йдеться про тих, хто займається діяльністю, пов’язаною з вирощуванням птиці та м’яса.
Про це НСН дізнався з повідомлення today.ua.
Вивільнені кошти держава зобов’язує використати виключно на розвиток своїх підприємств.
Таким чином, гроші, які б фермери віддали державі, вони зможуть залишити собі і використати на створення чи переоснащення матеріально-технічної бази, збільшення обсягу виробництва, впровадження новітніх технологій. Така податкова пільга надана на найближчі п’ять років.
Так, від сплати податків до 1 січня 2027 року звільнені такі види діяльності:
- КВЕД 01.47 – розведення та вирощування свійської птиці, за виключенням вирощування курей, одержування яєць курей та діяльності інкубаторних станцій із вирощування курей;
- КВЕД 01.49 – в частині розведення та вирощування перепелів і страусів;
- КВЕД 10.12 – виробництво м’яса свійської птиці, за виключенням виробництва м’яса курей, витоплювання жиру курей, забою, оброблення та фасування м’яса курей, а також здійснюють діяльність з реалізації власно виробленої вирощеної такої продукції (за виключенням м’яса курей).
Використання вивільнених фермерам коштів буде контролюватися ДПС під час періодичних перевірок.
Довідково:
Вивільнені кошти — це сума податку на прибуток, що визначає платник під час застосування пільги та не сплачує до державного бюджету, а залишає у своєму розпорядженні під зобов’язання її використання за напрямами, які визначили Податковим кодексом України.
В Україні злетить ціна на картоплю – в чому причина
Який страховий стаж потрібен, щоб вийти на пенсію у 65 років