Після деокупації Криму росіян, які незаконно переїхали туди, видворять – Резніков

Після повернення окупованих територій українська влада видворить громадян Росії, які незаконно туди переїхали.

Про це в інтерв’ю телеканалу «Дом» заявив віцепрем’єр-міністр з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій Олексій Резніков, передає Громадське, інформує NNS.

За його словами, Україна буде діяти згідно зі Стратегією деокупації та реінтеграції Криму, яку нещодавно ухвалило РНБО.

Резніков нагадав про спроби Росії асимілювати населення Криму, стимулюючи переїзд туди росіян. Як зазначає міністр, туди вже переїхали півмільйона людей.

«Вони не громадяни України, вони переїхали або добровільно, або насильно. Але вони, по суті, пособники злочину, який вчиняє офіційна Росія, офіційний Кремль. Я не люблю слова “депортація”, воно має дух сталінського режиму. Але українським законодавством передбачено видворення з країни. Це право будь-якої країни», сказав він.

Водночас міністр наголосив, що підхід має бути індивідуальним, і якщо росіянин прибув на окуповану територію законно, «напевне, до нього питань не буде».

Крім цього, Резніков запевнив, що громадянам України, які живуть на окупованих територіях і не порушували законодавство, боятись нічого.

«Їх перестануть незаконно обшукувати, арештовувати, забороняти збиратися на вулицях, щоб висловити свою думку… Жодної комендантської години, жодних підвалів — на відміну від окупованих територій. Тож боятись їм точно не варто»,сказав віцепрем’єр.

Читайте ще: Зеленський схвалив нову стратегію воєнної безпеки України

To Top