З початку війни в нашій країні допомога від міжнародних організацій, яку надають українцям, набула безпрецедентних масштабів.
Українцям допомагає не лише Європа, яка прийняла переважну більшість біженців з України, а й увесь світ. До вже існуючих програм допомоги постійно додаються нові.
Про це НСН дізнався з повідомлення на сайті Today.ua.
Багато українців, які найбільше постраждали від війни, вже встигли одержати допомогу не тільки від своєї держави, а й від багатьох міжнародних організацій: представництва дитячого фонду ООН в Україні (ЮНІСЕФ), Управління Верховного комісара ООН у справах біженців, Світової продовольчої програми ООН, Місії Міжнародного Комітету Червоного Хреста в Україні, Міжнародної організації з питань міграції та інших.
Крім того, останнім часом виникли нові види допомоги від міжнародних партнерів. Про них варто розповісти докладніше.
Французька агенція з технічного співробітництва та розвитку (Acted)
Ця організація пропонує грошову допомогу українцям у розмірі 2220 гривень на одну особу на місяць. Допомога розрахована на 3 місяці, проте її виплачують одразу одним платежем. Тобто люди, яким вона буде надана, отримають по 6660 гривень одразу. Заявки на отримання допомоги від Acted приймаються за телефонами: (095) 365-62-19, (093) 609-92-77, (099) 636-89-96, (099) 144-36-13.
На цю допомогу можуть розраховувати такі категорії громадян:
- сім’ї без працездатних чоловіків, в яких єдиний годувальник – жінка;
- самотні матері або батьки;
- самотні пенсіонери;
- багатодітні сім’ї;
- сім’ї, які виховують дітей із інвалідністю;
- ВПО.
Естонський рада у справах біженців разом із благодійним фондом “Єдність за майбутнє”
Ці організації також надають допомогу українцям. У них місячна виплата теж дорівнює 2220 гривням. Однак для різних областей тривалість виплат є різною. Комусь дають лише одномісячну виплату, тобто 2220 гривень і не копійкою більше. А комусь призначають тримісячну – 6660 гривень.
Право на ці виплати мають такі люди:
- сім’ї, які втратили годувальника;
- громадяни, в яких зруйновано або сильно пошкоджено житло;
- інваліди або люди, в яких різко погіршився стан здоров’я;
- неповні сім’ї з неповнолітніми дітьми;
- малозабезпечені сім’ї із неповнолітніми дітьми;
- вагітні жінки.
Таку виплату можуть отримати максимум 5 осіб із однієї сім’ї. Тобто сумарно сім’я може отримати не більше 11100 гривень на місяць. Заявки на допомогу приймають за телефоном: 0-800-33-40-56. Цей номер безкоштовний.
Людям, які подали заявки, слід знати, що якщо їхні кандидатури будуть схвалені для надання такої допомоги від міжнародних організацій, то у них уточнюватимуть їхні особисті дані, а також номер банківської картки, на яку будуть виплачені гроші.
Допомога пенсіонерам від ООН – куди звертатися, щоб отримати гроші