2525
Україна
2525

Мобілізація в Україні – з якими спеціальностями призивають до армії у першу чергу

5ae2cd7b9893a96fbacddbd807872536

В Україні триває загальна мобілізація і її планують продовжити. З якими спеціальностями призивають у ЗСУ та кого зараз шукають для комплектування військових частин.

Секретар парламентського Комітету з питань національної безпеки, оборони та розвідки, ветеран АТО Роман Костенко розповів, яких спеціальностей бракує в армії. Їх, пояснив він, набирають під час мобілізації у першу чергу.

Про це NNS передає з посиланням на 24 канал.

З якими спеціальностями призивають

За словами Костенка, система комплектування ЗСУ зараз дещо змінилась. Якщо раніше мовилось про набір у підрозділ за кількістю, то зараз його намагаються наповнювати за спеціальністю. Щоб там були усі ті, хто може знадобитись.

Для прикладу він навів потребу у наборі механіків-водіїв танків, а також навідників-операторів танків. І припустимо, що в такому випадку до територіальних центрів комплектування приходить медик, який раніше був в армії. Останніх, зауважив Костенко, вистачає. Тож його можуть попросити зачекати, коли виникне потреба.

“Водночас є людина, яка вже служила в армії танкістом. Припустимо, зараз вона не дуже хоче йти служити, але вона потрібна. Тому їй дають повістку та забирають на службу”,зауважив він.

ad6ClE00556

Кого зараз не набирають

Він також додав, що наразі більш ніж достатньо піхотинців. Тож їхній набір наразі на паузі. Натомість вкрай необхідні водії. Наприклад, рідкісна спеціальність – оператор протитанкових ракет.

Костенко зазначив, що є безліч добровольців, у яких відсутній армійський досвід, але є неабияке бажання. Але в такому випадку ТЦК віддасть перевагу тому, хто вже служив в армії. А все тому, що йому необхідно трохи підучитися, щоб бути готовим до війни.

Роман Горбач, начальник управління персоналу штабу командування Сухопутних військ ЗСУ, навів ще один приклад. Він зауважив, що військові частини доукомплектовують за територіальним принципом. Тож, якщо потрібно буде поповнювати військову частину у Закарпатському регіоні, то використають спочатку резерви Закарпатського територіального центру. Якщо цього буде недостатньо – звернуться до сусідніх.

“Якщо потрібні гранатометники, а на обліку в конкретному територіальному центрі їх немає, то шукатимуть у найближчих центрах”,додав Горбач.

gorbach 0325898563

У командуванні Сухопутних військ запевнили, що людей в ЗСУ зараз вистачає, всі області виконали план з призову на 100 та більше відсотків, а потреби в доукомплектуванні військових частин, у порівнянні з лютим, зменшилися в десятки разів.

Головне фото: УНІАН

Роздача повісток: чоловікам дали пораду, аби їх не ловили на вулиці

To Top