Деякі ВПО незаконно отримують виплати. Стало відомо, що українські переселенці отримали щонайменше 893 млн грн виплат від держави, на які не мали права.
Про це інформує Рахункова палата, передає НСН.
У серпні 2022 року Мінсоцполітики і Держприкордонслужба обмінялися інформацією щодо переселенців, які перетинали державний кордон. Йдеться про осіб, які оформили допомогу на проживання. З’ясувалося, що понад 151 тисяча переселенців перетнули кордон і не повернулись, із них 94 тисячі і далі отримували виплати, йдеться у повідомлені.
Аудитори Рахункової палати підрахували: переселенці неправомірно отримали мінімум 893 млн грн.
На ці кошти можна було б придбати 5 “байракторів” або 610 дронів-камікадзе для ЗСУ. Також поки що невідомо, чи припинили виплати таким ВПО, йдеться у повідомленні.
Зазначається, що перевірити фактичне місце проживання переселенця дуже складно, особливо це стосується тих, хто оформляв виплати через “Дію”.
Як ВПО незаконно отримують виплати
Аудитори навели приклади махінацій. Наприклад, у Дніпрі чоловік із числа ВПО оформив виплати на себе та на своїх двох дітей та отримав 60 тис. грн за 10 місяців. Пізніше виявилося, що діти перебувають із матір’ю в Грузії.
У цьому ж місті Дніпрі допомогу на дітей оформили одночасно і батько, і мати.
А в Києві чоловік, який у 2021 році переселився із Горлівки і не відповідав вимогам для виплат, скористався недоліками у законодавстві. Після повномасштабного вторгнення рф він переїхав із Подільського до Дарницького району й оформив допомогу на проживання, яку отримує і досі.
Чому деяким переселенцям скасовують виплати
Як зазначають фахівці, державну допомогу ВПО можуть скасувати, якщо:
- територіальну громаду, звідки переїхав переселенець, виключили зі Списку територій, де ведуться бойові дії, або тимчасово окупованих територій. Винятком є люди, які документально підтвердили, що їхнє житло непридатне для проживання (пошкоджене або знищене) внаслідок російської агресії;
- переселенець не поінформував про зміну фактичного місця проживання відповідні органи. При цьому припиняється тільки виплата допомоги, а довідка ВПО залишається дійсною;
- ВПО перебуває за кордоном понад 60 днів. У такому разі анулюються як державні виплати, так і сам статус.
Ще новини України: Чому жінкам ВПО відмовляють у виплатах на дітей – названо причини