Купити квартиру в Дніпрі

Щодо автоматичного продовження виплат ВПО ще на півроку – додаткове роз’яснення Мінреінтеграції

Мінреінтеграції оприлюднило 2 грудня додаткове розʼяснення щодо автоматичного продовження виплат ВПО ще на пів року певним категоріям ВПО, передає НСН.

Ось, що кажуть у Мінреінтеграції:

Згідно з постановою КМУ № 332 виплати ВПО можуть призначатися на другий шестимісячний період без додаткового звернення певним категоріям ВПО.

Однак це стосується лише тих ВПО, які вперше звернулися за виплатами після 1 серпня 2023 року.

Таким чином, виплати визначеним категоріям ВПО будуть продовжувати автоматично ще на пів року, починаючи з 1 лютого 2024 року, оскільки перший шестимісячний період закінчується для них 31 січня 2024 року.

Роз’яснення щодо автоматичного продовження виплат ВПО: скрін повідомлення Мінтеінтеграції

Щодо автоматичного продовження виплат ВПО ще на півроку – додаткове ро’яснення Мінреінтеграції

Нагадаємо, вчора у Мінреінтеграції розповіли, кому з ВПО автоматично продовжать виплати ще на пів року з 1 грудня.

З 1 грудня поточного року виплати ВПО продовжуватимуть деяким категоріям отримувачів на другий 6-місячний період без додаткового звернення. Це нововведення передбачено постановою КМУ від 21 листопада 2023 року № 1226.

Йдеться про щомісячну державну допомогу на проживання у розмірі 3 тисяч гривень особам з інвалідністю й дітям і 2 тисяч гривень для всіх інших внутрішніх переселенців.

Яким категоріям ВПО автоматично продовжать виплати ще на пів року:

Допомога сім’ї буде продовжена автоматично ще на пів року, якщо:

  • середньомісячний сукупний дохід на одного отримувача не перевищує 4 прожиткових мінімумів для осіб, які втратили працездатність;
  •  у складі сім’ї є особи працездатного віку, які доглядають за дітьми віком до 6 років (включно) або тяжко хворими дітьми; особи з інвалідністю I чи II групи; громадяни, які виховують трьох і більше дітей віком до 18 років; громадяни, які доглядають за особами з інвалідністю I групи або неповнолітніми дітьми з інвалідністю, або особами з інвалідністю I чи II групи внаслідок психічного розладу, або особами, які досягли 80-річного віку;
  • а також – фізичні особи, які надають соціальні послуги й отримують компенсацію за їх надання;
  • студенти, які навчаються за денною або дуальною формою в закладах загальної середньої, професійної (професійно-технічної), фахової передвищої, вищої освіти, місце проживання яких не задеклароване/зареєстроване в гуртожитку;
  • у складі сім’ї є працездатна особа, яка протягом перших 6 місяців отримання виплат ВПО посприяла своїй економічній самостійності (працевлаштувалася, розпочала діяльність як ФОП або отримала грант на бізнес/ваучер на навчання тощо) й середньомісячний дохід якої не перевищує 3 прожиткових мінімумів для осіб, які втратили працездатність.

Важливо! Яким категоріям ВПО автоматично продовжать виплати ще на пів року з 1 грудня

2

Ще новини України: Мобілізація, Різдво, виплати ВПО, гуманітарка – головні зміни у грудні 2023 року

To Top
Розділи
Назад
Важливі
Новини
Lite
Допо-га
×