Початок безпаперового режиму, нові карантинні обмеження, підвищення пенсій – зміни у серпні

У 2021 році українців чекають у серпні досить серйозні нововведення. Зокрема, початок режиму paperless, нові карантинні обмеження, підвищення пенсій окремим категоріям тощо. Які зміни відбудуться в Україні, NNS розповість, посилаючись на видання  “Сегодня”.

Паперові паспорти можна не носити з собою

З 24 серпня Україна входить у режим paperless. Набуває чинності закон, згідно з яким чиновники більше не зможуть вимагати від громадян пред’являти паперові документи. Будь-який документ можна буде надати їм в електронному вигляді.

З цього дня цифровий паспорт стає повноцінним юридичним аналогом звичайного паперового паспорта. Тобто все структури і організації в Україні зобов’язані приймати цифрові паспорти в додатку “Дія”.

Зазначається, що  Україна першою в світі прирівняла цифровий паспорт до паперового на рівні закону. Так що з 24 серпня громадяни України можуть не носити з собою паперові паспорти. Якщо знадобиться ідентифікація особистості, можна відкрити програму “Дія” на смартфоні і показати штрих-код. У кожної організації повинні бути зчитувальні пристрої, які дозволять розшифрувати інформацію про власника паспорта.

“Чорнобильці” отримають підвищені пенсії і доплати

У серпні значно підвищаться пенсії для людей з інвалідністю внаслідок аварії на ЧАЕС. Плюс вони отримають доплати за липень.

Поправки до законів, які встановлюють нові мінімальні розміри пенсій, були прийняті тільки в середині липня. Однак вони передбачають підвищення пенсій “заднім числом” – з 1 липня цього року. Тому вийде, що в серпні пенсіонери-“чорнобильці”, яким встановлено інвалідність, отримають підвищені пенсії за серпень і доплати за липень.

Пенсії для осіб з інвалідністю, які постраждали внаслідок аварії на ЧАЕС, підвищуються на 80-200%. Зокрема:

  • для людей із I групою інвалідності – з 2780 по 6000 грн;
  • для людей із II групою інвалідності – з 2317,5 по 4800 грн;
  • для людей із III групою інвалідності – з 2039,4 по 3700 грн;
  • для дітей із інвалідністю – з 1854 по 3700 грн.

Крім того, підвищується мінімальна сума загальних соціальних виплат для ліквідаторів аварії на ЧАЕС з інвалідністю. Тепер держава буде виділяти адресну допомогу, якщо загальна сума виплат, включаючи надбавки і додаткові пенсії, менше таких розмірів:

  • для людей з I групою інвалідності – 10 340,35 грн (було 5283,9 грн);
  • для людей з II групою інвалідності – 8272,28 грн (було 4727,7 грн);
  • для людей з III групою інвалідності – 6204,21 грн (було 4171,5 грн).

Ця “порогова” сума також підвищується з 1 липня. Тобто в серпні “Чорнобильці” отримають підвищені доплати також за два місяці.

Також підвищуються “заднім числом” пенсії для інших осіб із інвалідністю.

Нові карантинні обмеження і “пільги”

Поки карантин в Україні встановлений до 31 серпня. Але в уряді вже зараз готують нас до того, що після цієї дати, а може, й раніше, карантин буде посилюватися. За прогнозами, Україні не уникнути нової хвилі епідемії через поширення штаму “Дельта”. Як очікується, зростання захворюваності почнеться з середини серпня.

У зв’язку з цим вже тепер вводяться нові карантинні обмеження. Так, з початку серпня МОЗ повертає обов’язкове ПЛР-тестування і ізоляцію для невакцинованих українців і іноземців, які в’їжджають в країну. Про це повідомив на засіданні уряду 28 липня міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко.

Також про посилення обмежень попереджають різні держави, куди українці традиційно їздять працювати або відпочивати. Так, з 8 серпня знову вимагатимуть сертифікати про вакцинації або ПЛР-тести Нідерланди, які тільки з 22 липня послабили обмеження для в’їжджають. З 1 серпня повертає ПЛР-тести та ізоляцію для приїжджих Німеччина. Найближчим часом планує повернути обмеження Грузія.

У той же час у різних країнах послаблюють обмеження для повністю щеплених туристів або збираються це зробити незабаром. Так, Велика Британія з 2 серпня скасовує обов’язкову ізоляцію для повністю вакцинованих туристів з США і ЄС. Словаччина скасовує з 1 серпня всі обмеження, що стосуються роботи прикордонних пунктів пропуску. Зокрема, в цей день відкриється пункт “Малі Селменці-Вельке Слеменце” на кордоні в Україні, повідомляє Держприкордонслужба.

Продовжує дорожчати проїзд у транспорті

У різних регіонах продовжує зростати вартість проїзду. Так, в серпні планується підвищити ціни на ряд маршрутів, що зв’язують столицю і передмістя. Зокрема, маршрутки до Ірпеня днями вже подорожчали на 4 грн.

З 1 серпня дорожчає проїзд в громадському транспорті Житомира. При розрахунку готівкою в автобусах тепер доведеться платити 8 грн, а електротранспорті – 6 грн. Якщо розраховуватися карткою, можна буде заощадити 1 грн на кожній поїздці. Також підвищується проїзд у Маріуполі. Одна поїздка в автобусах і тролейбусах з 1 серпня обійдеться в 10 грн, в трамваях – 9 грн.

А ось у Вінниці з серпня проїзд в муніципальному транспорті подорожчає відразу вдвічі – з 4 до 8 грн. Тариф буде єдиним як для автобусів, так і для електротранспорту.

Час загадувати бажання

Загадувати бажання на падаючі зірки найпростіше ночами в період з 11 по 13 серпня. У цей час очікується максимально інтенсивний метеорний потік Персеїди.

Відзначимо, що, за прогнозами, цього року “зорепад” буде особливо сильним і помітним. Зокрема, в ніч на 12 серпня можна буде побачити до ста метеорів на годину. Це в кілька разів більше, ніж було, наприклад, на піку “зоряного дощу” в минулому році (всього кілька десятків метеорів).

Заборона на вилов раків

У серпні в Україні починає діяти літньо-осінній заборона на вилов раків. Дати початку і закінчення заборони для кожної області різні. Зокрема, в Києві і області він починає діяти з 1 серпня і триватиме до 15 вересня. Якщо під час “мораторію” зловлять “на гарячому”, за кожного виловленого рака доведеться заплатити штраф у розмірі 25,5 грн.

До речі, нещодавно “NNS” писав:

Не всі українці зможуть отримувати пенсію – в чому причина

Електронні трудові книжки – зміни в обліку трудової діяльності українців

Карантин в Україні продовжать після 31 серпня – головний санлікар

To Top