5 /5
Based on 5 ratings

Купити квартиру в Дніпрі

«Виват чекистам!»: оприлюднено листування корегувальника удару по Яворівському полігону

В ході судової справи оприлюднено листування 72-річного колишнього працівника КДБ Олександра Косторного, якого підозрюють у держзраді через коригування російського удару по Яворівському полігону на Львівщині 13-го березня 2022 року.

Про це пише видання Судовий репортер, передає НСН.

4-го березня 2022 року підозрюваний надіслав у телеграм представникам рф карту Міжнародного центру миротворчості та безпеки, відомого як Яворівський полігон. На карті він нібито позначив координати військовослужбовців і техніки ЗСУ.

А 13-го березня росіяни обстріляли полігон, влучивши у казарми, в яких спали солдати. Згідно з офіційними даними, загинула 61 людина і ще 160 було поранено. Очевидці події та родичі бійців кажуть, що загиблих, може бути більше.

«Виват чекистам!»: оприлюднено листування корегувальника удару по Яворівському полігону

Косторний вини не визнає і каже, що відправив схему мисливсько-рибальського господарства «Старичі», щоб показати другові, де збирає гриби.

Його другом виявився Олександр Свистунов, який, маючи російське громадянство, проживає в анексованому Криму і є одним із засновників партії «Русский блок» та Всеукраїнської громадської організації «Руський рух України». У 2017 році РНБО застосувала до Свистунова санкції, зокрема, заборонивши йому вʼїзд в Україну

На прохання Свистунова Косторний продублював повідомлення на ще одну електронну пошту, яка начебто належить діючому оперативнику ФСБ РФ Юрію Водолазькому.

Прокурор надав суду листування обвинуваченого з деяким Віктором Барановським, який теж мешкає в окупованому Криму. На думку слідства, це листування підтверджує, що Косторний давно вів у Львові проросійську діяльність.

«Виват чекистам!»: оприлюднено листування корегувальника удару по Яворівському полігону

“Вить это диагноз. У тебя, у нас у всех, чекистские морды лица, добродушные, честные и неподкупные. Даже если на столе шашлык и другие вкусности. Празднуй во здравие вместе с женой и сыном, а мы мысленно вас поддержим. В 22.00 по Москве подниму чарку за всех достойных, светлой памяти не предавших. За нас! При этом, у нас есть основания быть нескромными. Виват чекистам!” – писав Косторний у 2008 році

Спілкування з другом з Криму він продовжив і після окупації півострова. Той надав йому доступ до акаунту в “Однокласниках” – мовляв, цю сторінку створив “наш человек”. Косторний мав використати акаунт для знайомства з “нашими” людьми з Криму.

21 травня 2016 року Косторний писав Барановському:

“Благодарю, классная статья. Отличный материал дабы возить мордой по полу нынешних украинствующих. Я обработал статью в редакторе, добавил переводы некоторых фраз, и благодаря этому стало меньше страниц и теперь она готова для печати”

На суді також оприлюднили інформацію про участь Косторного в зʼїзді проросійських організацій Західної України 20 червня 2015 року. Учасники зібрання затвердили тоді резолюцію: “Распространение украинского неонацизма – угроза нашему будущему”.

Серед іншого, вони хотіли виключення статті 11 з Конституції України, яка на їх погляд є дискримінаційною і ділить країну на три сорти: корінне населення, українську націю і національні меншини, до яких нібито належать російськомовні. Одна із вимог резолюції – кримінальна відповідальність за героїзацію українських націоналістів.

Крім резолюції на конференції ухвалили декларацію “Национальное единство русского народа” для захисту прав “русского народа”.

Косторний звернув увагу суду, що конференція не має відношення до обвинувачення. Він сам не бачить якихось порушень у її проведенні.

«Виват чекистам!»: оприлюднено листування корегувальника удару по Яворівському полігону

Нове засідання у справі Косторного відбудеться на початку травня.

Ще новини України: Фіксував наслідки удару по багатоповерхівці у Запоріжжі – затримали ворожого інформатора

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Корисні посилання дивіться нижче

НСН у телеграм

To Top
Ще новини ⬇
Головна
Назад
Розділи
Важливі
Lite
Пошук
×