Купити квартиру в Дніпрі

Не знали, що робити з ЧАЕС, тому просто грабували: оголошено підозру заступнику гендиректора «Росатому»

Оголошено підозру заступнику гендиректора «Росатому», російському генерал-майору поліції Мулюкіну Миколі Миколайовичу, який особисто керував діями російських військових на ЧАЕС у 2022 році під час окупації станції. Це перша підозра посадовій особі рф такого рангу.

Про це Новини України – НСН повідомляють з посиланням на Національну поліцію України.

Слідчі Національної поліції України оголосили підозру заступнику гендиректора «Росатома» — російському генерал-майору поліції Мулюкіну Миколі Миколайовичу, 1958 р.н. Він під час окупації Чорнобиля керував пограбуванням атомної електростанції. Це перша підозра посадовій особі рф такого рангу.

Не знали, що робити з ЧАЕС, тому просто грабували

Фігурант особисто перебував на ЧАЕС. Його «фахівці» не знали, що робити зі станцією під час виведення з експлуатації. Тому просто розграбували майно.

Не знали, що робити з ЧАЕС, тому просто грабували: оголошено підозру заступнику гендиректора «Росатому»

Працівники «Росатому» вивезли з Чорнобильської АЕС унікальну радіологічну лабораторію, джерела іонізувального випромінювання, майже 700 компʼютерів, 344 службових автомобілі і навіть радіаційні дозиметри. Загальна сума збитків станції становить майже мільйярд гривень.

Військові рф виконували накази «росатомівців» на ЧАЕС, утримуючи в  заручниках працівників станції та нацгвардійців, які її захищали.

Завдяки колосальній роботі слідчих та співробітників кримінального аналізу Національної поліції України ідентифіковано понад 100 росіян, які брали участь у захопленні та пограбуванні ЧАЕС. Підтверджено, що керував окупантами на обʼєкті саме Мулюкін.

Оголошено підозру

Не знали, що робити з ЧАЕС, тому просто грабували: оголошено підозру заступнику гендиректора «Росатому»

Для ідентифікації воєнних злочинців слідчі вивчили 670 тисяч відеозаписів з камер відеоспостереження, допитали 85 свідків скоєних злочинів та провели майже сотню слідчих експериментів.

Серед встановлених фігурантів працівники «Росатому», російські журналісти та військовослужбовці, серед них — чотири генерали та три полковники збройних сил російської федерації.

Працівниками «Росатому» керував генерал-майор російської поліції, заступник генерального директора та дослідницького інституту «ВНІПІпромтехнології» з безпеки. Слідчі Нацполіції оголосили йому про підозру за порушення законів та звичаїв війни (ч. 1 ст. 438 КК України), санкція якої передбачає до дванадцяти років позбавлення волі.

Ще новини України: Держдеп виявив порушення прав людини в Україні – згадав і телемарафон

To Top
Пошук
e-mail
Важливі
Новини
Lite
Отримати допомогу