21
21

Меморіал: вбиті росією. Валентина Дідківська, 50 років, Київ, грудень

Меморіал: вбиті росією. Валентина Дідківська, 50 років, Київ, січень

Вбиті росією. Валентина Дідківська загинула внаслідок російської атаки на Київ разом із ще 30 людьми. «Бачилися з нею востаннє за день до її загибелі. Вона тоді сказала: «Пам’ятайте, як сильно я вас люблю», і ці слова стали її останніми» – згадує син…

Меморіал: вбиті росією – це проект агенції «Або», що створила платформу для збереження пам’яті про загиблих мешканців України. Автори проекту збирають інформацію про українських військових, а також цивільних дорослих та дітей, яких вбила армія російської федерації.

НСН під час загальнонаціональної хвилини мовчання щодня публікує матеріали, оприлюднені на платформі.

Всі ці люди просто хотіли жити на своїй землі.
Вони – не цифри в статистиці.
Ми не маємо права забути.
Вічна і світла пам’ять кожному! Співчуття рідним і близьким.

Вбиті росією: Валентина Дідківська

Меморіал: вбиті росією. Валентина Дідківська, 50 років, Київ, січень

Загиблі у Києві: Валентина Дідківська

Валентина Дідківська загинула внаслідок російської атаки на Київ 29 грудня 2023 року. Поряд обірвалося життя ще понад 30 її колег. 9 січня 2024-го чоловік Валентини впізнав її тіло – він був на місці обстрілу, коли ще продовжували розбирати завали. Потім збіг підтвердили за допомогою ДНК-тесту.

Валентині Дідківській було 50 років. Вона народилася в селищі Доброслав Одеської області. Там пішла до першого класу, а у 1980-х із родиною переїхала до міста Малин Житомирської області. Закінчивши школу, вступила до училища у Житомирі, де отримала фах керівниці дитячого танцювального колективу. Хореографія була найбільшою пристрастю Валентини на той час. Вищу освіту Валентина здобула в Херсонському національному технічному університеті.

У Малині вона познайомилась із майбутнім чоловіком. Молода пара переїхала до Києва на початку 1990-х. Останній час Валентина обіймала посаду контролерки радіоелектронної апаратури та приладів на державному підприємстві. Працювала багато і понаднормово.

«Вона була дуже бойова, енергійна. Я її часом лагідно називав кімнатним генералом.  Коли мала більше вільного часу, то займалась спортом, ходила на тренування. Любила квіти, зокрема фіалки, але основним її хобі були зйомки. Вона ще в школі написала твір, що мріє стати акторкою… Знімалась у рекламі, телепередачах, кіно», – розповів чоловік загиблої Степан Дідківський

«Вона була дуже турботливою. Завдяки характеру мами та її старанням ми стали тим, ким є, – сказав син Володимир. – Бачилися з нею востаннє за день до її загибелі. Вона тоді сказала: «Пам’ятайте, як сильно я вас люблю», і ці слова стали її останніми».

Тіло Валентини кремували та поховали в Києві на Байковому кладовищі. У неї залишилися чоловік, син, невістка, мама, сестра і брат.

УВАГА! Допоможіть зберегти пам’ять кожного та кожної, чиє життя обірвалося через війну росії проти України. Заповніть форму з даними про загиблих на сайті Меморіал: «Вбиті росією».

Інші трагічні історії тут: https://nikopolnews.net/tag/memorial/

To Top
Розділи
Назад
Важливі
Новини
Lite
Допо-га
×