Купити квартиру в Дніпрі

Українцям планують перерахувати зарплати: чого очікувати у 2024-му році

В Україні планують перерахувати зарплати у зв’язку з тим, що з 2024 року роботодавці зобов’язані індексувати їх на рівень інфляції.

Про це повідомляє пресслужба Управління інспекційної діяльності у Запорізькій області Південно-Східного міжрегіонального управління Державної служби з питань праці, передає НСН.

Українцям планують перерахувати зарплати

У повідомленні сказано, що у минулому році роботодавці були звільнені від обов’язку підвищувати зарплату працівникам, але зараз ця відповідальність повертається. Згідно з законом, індексація грошових доходів населення обчислюється зростаючим підсумком, починаючи з 1 січня 2024 року.

“Отже, в поточному році право на проведення індексації заробітної плати працівників поновлюється”, — кажуть у Держпраці.

На скільки зросте зарплата у 2024 році

Згідно з “Інфляційним звітом” Національного банку України, у 2024 році очікується підвищення реальної заробітної плати українців.

В Україні середня номінальна зарплата у 2023 році зросла на 17,1%, а реальна, враховуючи інфляцію, збільшилася на 3,5%. За прогнозом Нацбанку, в наступні три роки заробітні плати українців продовжать зростати:

  • у 2024 році — на 16,2%;
  • у 2025 році — на 12%;
  • у 2026 — на 8,2%.

У 2024 році реальна зарплата має збільшитись на 8,7%, у 2025-му — на 4,9%, а у 2026-му — на 2,7%. Найбільші зміни варто очікувати саме цього року.

Поскорення темпів відновлення економіки з 2025 року стало ключовим фактором для зростання реальних зарплат. За прогнозами Національного банку, це сприятиме подальшому підвищенню заробітних плат, які перевищать довоєнний рівень до кінця 2025 року. Крім того, на цей процес впливає зростання конкуренції за робочу силу з іноземними роботодавцями.

Раніше ми писали: Хвороби, з якими не мобілізують до армії: повний перелік

To Top
Розділи
Назад
Важливі
Новини
Lite
Допо-га
×