Купити квартиру в Дніпрі

Стало відомо, скільки культурних об’єктів зруйновано внаслідок російської агресії

культурних об'єктів зруйновано

Прес-служба Кабінету міністрів України опублікувала дані про те, скільки культурних об’єктів зруйновано або пошкоджено внаслідок російської агресії проти України. Передає НСН.

Скільки культурних об’єктів зруйновано внаслідок російської агресії

За два роки повномасштабного вторгнення найбільші втрати і збитки культурна інфраструктура зазнала в Донецькій, Харківській, Херсонській, Київській та м. Києві, Миколаївській, Луганській та Запорізькій  областях.

Пошкоджені та зруйновані були 28 закладів культури державної форми власності (9% від загальної чисельності в Україні) та 1 918 — комунальної форми власності (6%).

Найчисельнішою групою об’єктів культурної інфраструктури, які пошкодила чи зруйнувала російська федерація, є клубні заклади (48% від загальної кількості закладів культурної інфраструктури, які зазнали збитків).

Загалом постраждали:

  • клубні заклади — 933;
  • бібліотеки — 695;
  • заклади мистецької освіти — 151;
  • музеї та галереї — 113;
  • театри, кінотеатри та філармонії — 38;
  • парки, зоопарки, заповідники — 13;
  • цирки — 3.

Руйнувань зазнали клубні заклади, бібліотеки, музеї, театри, філармонії та заклади мистецької освіти (мистецькі школи і коледжі) на території 277 територіальних громад (18,9% від загальної кількості ОТГ) у Вінницькій (3,2% ), Дніпропетровській (19%), Донецькій (83%), Житомирській (17%), Закарпатській (2%), Запорізькій (36%), Київській (27%), Луганській (46%), Львівській (4%), Миколаївській (44%), Одеській (9%), Полтавській (2%), Сумській (51%), Харківській (54%), Херсонській (43%), Хмельницькій (17%), Черкаській (6%), Чернігівській (47%), Кіровоградській (2%) областях та м. Києві.

“Станом на кінець лютого 2024 року майже вся територія Луганської та значні частини територій Запорізької, Донецької та Херсонської областей досі перебувають у тимчасовій окупації, що унеможливлює обрахунок точної кількості об’єктів культурної інфраструктури, що постраждали під час бойових дій та окупації”, — йдеться у повідомленні.

Раніше ми писали: Ворог активізувався на Запоріжжі: що відбувається 7 березня на фронті

To Top
Розділи
Назад
Важливі
Новини
Lite
Допо-га
×