5 підстав для зупинки транспортного засобу: як з цим впоратись
Так, адміністративне затримання транспортних засобів — це не те, із чим хоче зіткнутися будь-який водій. Навіть якщо він знає, що нічого не порушував і їхав, дотримуючись усіх правил дорожнього руху, зупинка машини поліцією цілком реальна.
Дивна манера водіння авто
Напевно ви стикалися з водіями, які поводять себе на дорозі чудернацькі — стрибають зі смуги на смугу, раптово зупиняються, вмикають поворотник, але не повертають, зненацька здають назад тощо. Патруль обов’язково поцікавиться причинами такої нетипової поведінки.
Брудний кузов авто
І справді, надмірно брудний автомобіль дуже часто привертає підвищену увагу співробітників поліції. Особливо це стосується машин, у яких через бруд або сніг не видно державних реєстраційних знаків, і дорожні камери не можуть розпізнати автомобіль у разі порушення.
Таким чином кожен водій повинен пам’ятати, що номери, фари, скло та задні ліхтарі повинні бути чистими.
Занадто темне тонування
Особливо на передньому склі. Так, в Україні допустима норма тонування згідно з ГОСТом 5727-88, – для лобового скла авто не менше 75% світлопропускання, бічного скла не менше 70%, заднього скла обмежень немає. Скло зі світлопропусканням менше 70% додатково маркується відповідним знаком.
Густий дим з вихлопної труби
У теплу та суху погоду не повинно бути видимої пари з вихлопної труби, а в холодну допустимо наявність білого диму через конденсат. Якщо ж із вихлопної труби йде густий білий дим, сизий або чорний, то це свідчення того, що двигун чимось “хворий”.
Перевищення габаритів вантажу на багажнику
Справді, габарити вантажів, що перевозяться дорогами загального користування в Україні, повинні відповідати суворим стандартам та нормам.
Раніше ми писали: Порушення ПДР – за що водіїв в Україні можуть жорстко покарати