5 /5
Based on 5 ratings

Купити квартиру в Дніпрі

Загальна мобілізація – як українці “косять” від армії найчастіше

В Україні триває загальна мобілізація. Стало відомо, як українці “косять” від армії найчастише

В Україні законодавчо закріплене право на відстрочку від мобілізації для учнів коледжів та ЗВО денної форми навчання, чим і користуються чоловіки, які не хочуть йти до армії

Чоловіки призовного віку масово штурмують університети. Так українські вищі навчальні заклади фіксують небувалий приріст студентів-контрактників. Порівнюючи з минулим роком кількість нових студентів платної форми навчання зросла майже на 40%, а якщо виокремити лише чоловіків – то на 82%. У деяких університетах кількість нових студентів-чоловіків зросла вдесятеро і більше.

Приміром, на Дніпропетровщині кількість чоловіків, що хочуть отримати освіту, зросла за останній період вдвічі. Різко – у рази – зросла кількість студентів віком 30-50 років. Мова про десятки тисяч чоловіків, які раптом вирішили здобути вищу освіту. І це зовсім не означає, що чоловіки під час війни захотіли  отримати нову професію чи знання.  Секрет простий – студентський квиток гарантує відстрочку від призову у період військового стану. Цим скористалося чимало українців.

Про це пише видання «Наші Гроші», повідомляє НСН.

Загальна мобілізація в Україні

Загальна мобілізація – як українці "косять" від армії найчастіше

Українці, які навчаються у коледжах, вищих навчальних закладах на денній формі навчання (на стаціонарі), мають право на відстрочку від призову. Про це йдеться у статті 23 Закону «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію». Зокрема там вказується на те, що здобувачі професійної (професійно-технічної), фахової передвищої та вищої освіти, асистенти-стажисти, аспіранти та докторанти, які навчаються за денною або дуальною формами здобуття освіти, не підлягають призову на військову службу під час мобілізації, на особливий період.

Приміром, у«Львівській політехніці» цього року з’явилося понад три тисячі – кількість чоловіків-контрактників першого року навчання, за даними міністерства освіти, тут зросла на 187%.

Загальна мобілізація – як українці "косять" від армії найчастіше

Втім, є ВНЗ, де відсоток зростання кількості чоловіків ще більш вражаючий. Наприклад, Івано-Франківський національний технічний університет нафти і газу (+406%), Луцький національний технічний університет (+442%), Національний лісотехнічний університет України (+606%), Львівський національний університет природокористування (+616%), Українська академія друкарства (+754%). Рекордсменом серед великих ВНЗ є Чернівецький торговельно-економічний інститут (+1134%), де контрактників першого року навчання стало більше у 12 (!) разів.

Студент може служити?

Хоча  закон «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію» однозначно каже про те, що студенти денної форми мають право на відстрочку, але таке право у студентів є лише на час навчання.

«Студенти очної форми, дуальної, наукові співробітники мають право на відстрочку протягом часу, коли вони перебувають у відповідному статусі. Зазвичай, це до моменту отримання диплому, або раніше – у зв’язку з відрахуванням, виключенням тощо. Тобто, поки студена не відрахують, нема наказу про це, то діє право на відстрочку. А коли рішення (про відрахування) набере чинність, то особа перестає бути студентом та втрачає право на відстрочку», – зазначає юрист юридичної фірми Gracers Сергій Савинський

Юристи наголошують: коли військовозобов’язаний має підтверджуючий документ, що він є студентом, аспірантом чи докторантом денної та дуальної форми навчання, він отримує відстрочку від служби на час навчання (до отримання диплому). Відстрочка діє лише до моменту наказу про відрахування або виключення. Але важливий момент, що відстрочка не діє у так званий «проміжний» час, коли особа є абітурієнтом: після закінчення коледжу і до вступу в університет, після закінчення бакалаврату до вступу на магістратуру, після закінчення ЗВО до вступу на аспірантуру і перед вступом на докторантуру.

Ще новини України: Університети Польщі можуть змінювати правила для українських абітурієнтів – як вступити до вишу

Корисні посилання дивіться нижче

НСН у телеграм

To Top
Ще новини ⬇
Головна
Назад
Розділи
Важливі
Lite
Пошук
×