Які земельні ділянки в Україні не підлягають продажу

Земельні ділянки, які виділенні для ведення товарного с/г виробництва та для ведення особистого селянського господарства, не підлягають купівлі-продажу

Крім того, ці землі примусово може відчужити приватний виконавець через борги по оренді.

В Держгеокадастрі пояснили, які земельні ділянки можна продавати з огляду на діючі мораторії щодо відчуження земель. Про це NNS дізнався з повідомлення на сайті TODAY.UA

У Земельному кодексі зазначено, що не допускається купівля-продаж та інші способи відчуження земельних ділянок, які перебувають у власності громадян та юридичних осіб для ведення товарного с/г виробництва, а також земельних ділянок, виділених на місцевості власникам земельних часток (паїв) для ведення особистого селянського господарства.

На земельні ділянки, які набуті у інший спосіб, обмеження не поширюються. Зокрема, приватизовані земельні ділянки у межах норм закону продавати та купувати не забороняється.

Варто знати, що якщо земля знаходиться в користуванні, то право на першочергове її придбання мають особи зі спеціальним дозволом на видобування корисних копалин загальнодержавного значення та орендарі.

Оскільки до 2024 року відчужувати сільгосподарську землю можуть тільки фізичні особи, то передати своє переважне право на придбання землі можуть тільки юридичні особи.

Як продати землю сільськогосподарського призначення:

  • Взяти виписку з Державного земельного кадастру про кадастровий номер земельної ділянки;
  • Замовити звіт про експертну грошову оцінку земельної ділянки;
  • Якщо ділянка не в оренді – власник самостійно шукає покупця.
  • Підписати договір купівлі-продажу та зареєструвати право власності у нотаріуса.

До речі, нещодавно “NNS” писав: Нотаріуси відмовляються оформляти операції на ринку землі – в чому причина

To Top