Купити квартиру в Дніпрі

Без категорії

[:ru]Нотариусы отказываются оформлять сделки на рынке земли – в чем причина[:ua]Нотаріуси відмовляються оформлювати угоди на ринку землі – у чому причина[:]

[:ru]Значительная часть нотариусов отказывается от оформления сделок купли-продажи земли

Таким образом, рынок земли натолкнулся на еще одну преграду, которая может стать ощутимой, когда процесс купли-продажи пойдет массово. Об этом НСН узнал из сообщения на сайте TODAY.UA

Украинский рынок земли, который действует уже третий месяц подряд, учится преодолевать преграды, возникающие на его пути. Одна из таких преград – отказ некоторых нотариусов от оформления сделок купли-продажи земельных участков. Нотариусы объясняют свои отказы слишком утомительной и затратной по времени процедурой оформления такой сделки.

Об этом, в частности, сообщила директор департамента агропромышленного развития Львовской ОГА Татьяна Гетьман. Ее слова подтвердил и координатор Всеукраинского конгресса фермеров на Львовщине Олег Бачинский

“Действительно, некоторые нотариусы не хотят оформлять куплю-продажу земли. Я говорил не с одним нотариусом. Это занимает много времени. Надо подготовить немало справок: откуда поступили средства, количество земельных участков у покупателя”, – говорит Бачинский.

Для того, чтобы оформить сделку на рынке земли по всем требованиям закона, нотариус должен тщательно проверить как покупателя, так и продавца земли.

В частности, он должен убедиться:

  • нет ли покупателя в санкционных списках;
  • не имеет ли гражданства государства-агрессора;
  • не имеет близких родственных связей с гражданами государства-агрессора;
  • имеют ли его деньги, которыми он рассчитывается за землю, законное происхождение;
  • не он ли сосредоточил в своих руках уже более 100 гектаров земли;
  • не является ли он юридическим лицом;
  • связана ли его работа или образование с аграрным сектором;
  • на самом ли деле эта земля является законной собственностью продавца;
  • не является ли эта земля предметом судебного рассмотрения;
  • имеет ли покупатель первоочередное право на ее приобретение, а если нет, то есть ли отказ арендатора от своего первоочередного права.

Все эти проверки, говорят нотариусы, порой занимают целый рабочий день, а то и больше. При этом стоимость нотариальных услуг на рынке земли не настолько высока, чтобы покрыть потраченное время. Из-за этого многие из них отказываются от этой процедуры.

Впрочем, сами участники сделки, как со стороны покупателя, так и со стороны продавца, считают, что все эти предосторожности не напрасны. И та, и другая стороны хотят знать, что сделка состоялась чисто, и в дальнейшем у них не будет никаких проблем относительно ее законности и последствий.

“На самом деле, это плюс, ведь речь идет о договоре купли-продажи, где должен быть защищен и продавец, и покупатель. Если я покупаю участок, я хочу, чтобы это было максимально правильно, чтобы в будущем с этим не было проблем. Думаю, нотариусы со временем научатся, набьют руку, и процесс будет происходить быстрее”, — считает Олег Бачинский.

Конечно, когда нотариусы набьют руку, то процесс пойдет гораздо быстрее. Но для того, чтобы набить руку, должен состояться количественный переход в качественный. А пока, украинский рынок земли не слишком активный.

Кстати, недавно “НСН” писал: Украинские заробитчане отказываются работать в Польше – в чем причина

 

 

 [:ua]Значна частина нотаріусів відмовляється від оформлення угод купівлі-продажу землі

Таким чином, ринок землі наразився на ще одну перепону, яка може стати відчутною, коли процес купівлі-продажу піде масово. Про це НСН дізнався з повідомлення на сайті TODAY.UA

Український ринок землі, який діє вже третій місяць поспіль, вчиться долати перепони, що виникають на його шляху. Одна з таких перепон – відмова деяких нотаріусів від оформлення угод купівлі-продажу земельних ділянок. Нотаріуси пояснюють свої відмови надто марудною и і витратною за часом процедурою оформлення такої угоди.

Про це, зокрема, повідомила директорка департаменту агропромислового розвитку Львівської ОДА Тетяна Гетьман. Її слова підтвердив і координатор Всеукраїнського конгресу фермерів на Львівщині Олег Бачинський

“Справді, деякі нотаріуси не хочуть оформляти купівлю-продаж землі. Я говорив не з одним нотаріусом. Це займає багато часу. Треба підготувати чимало довідок: звідки надійшли кошти, яка кількість земельних ділянок у покупця”, – каже Бачинський.

Для того, щоби оформити угоду на ринку землі за всіма вимогами закону, нотаріус має ретельно перевірити як покупця, так і продавця землі.

Зокрема, він має переконатись:

  • чи немає покупця у санкційних списках;
  • чи не має він громадянства держави-агресора;
  • чи не має він близьких родинних зв’язків із громадянами держави-агресора;
  • чи мають його кошти, якими він розраховується за землю, законне походження;
  • чи не зосередив він у своїх руках вже понад 100 гектарів землі;
  • чи не є він юридичною особою;
  • чи пов’язана його робота або освіта із аграрним сектором;
  • чи насправді ця земля є законною власністю продавця;
  • чи не є ця земля предметом судового розгляду;
  • чи має покупець першочергове право на її придбання, а якщо ні, то чи є відмова орендаря від свого першочергового права.

Усі ці перевірки, кажуть нотаріуси, деколи займають цілий робочий день, а то й більше. При цьому вартість нотаріальних послуг на ринку землі не настільки висока, щоби покрити витрачений час. Через це багато хто з них відмовляється від цієї процедури.

Втім, самі учасники угоди, як з боку покупця, так і з боку продавця, вважають, що всі ці перестороги не марні. І та, і інша сторони воліють знати, що угода відбулася чисто, і в подальшому в них не буде ніяких проблем щодо її законності і наслідків.

“Насправді, це плюс, адже йдеться про договір купівлі-продажу, де мусить бути захищений і продавець, і покупець. Якщо я купую ділянку, я хочу, аби це було максимально правильно, щоб у майбутньому з цим не було проблем. Гадаю, нотаріуси згодом навчаться, наб’ють руку, і процес відбуватиметься швидше”, — вважає Олег Бачинський.

Звісно, коли нотаріуси наб’ють руку, то процес піде набагато швидше. Але для того, щоб набити руку, має відбутись кількісний перехід у якісний. А поки, український ринок землі не надто активний.

До речі, нещодавно “НСН” писав: Українські заробітчани відмовляються працювати у Польщі – в чому причина

 

 

 [:]

To Top
Розділи
Назад
Важливі
Новини
Lite
Допо-га
×