Відсутність газового лічильника – що буде з тими, хто не встановить його до 2023 року

Українцям необхідно встановити газові лічильники до 2023 року – причини і наслідки неустановки

Українцям розповіли, що буде з тими споживачами газу, які не встановлять у себе газові лічильники до 1 січня 2023 року. Відключення газу, яким лякають таких абонентів, реально майже нікому не загрожує. Проте їх можуть іншим шляхом змусити встановити прилад обліку газу. Про це NNS дізнався з повідомлення на сайті TODAY.UA

Остаточний термін встановлення газових лічильників відсувають вже не перший раз. Проте тепер уряд, схоже, налаштований рішуче і вирішив за всяку ціну домогтися повного обліку споживання газу в країні. Тим, хто до 1 січня 2023 не обзаведеться приладом обліку газу, погрожують відключити газопостачання. Наскільки реальна така загроза, розповів експерт Валентин Землянський.

На думку експерта, відносно легко можна відключити від газопостачання приватний будинок, однак вибірково відключати квартири в багатоквартирному будинку практично неможливо.

“Вимкнути приватний будинок від газу можна, але як відключити багатоквартирний? Квартиру не можна відрізати від газопостачання, там центральна магістраль”, – каже Землянський

При цьому кількість домогосподарств, які використовують газ лише для приготування їжі, і які ще не обзавелися газовими лічильниками, перевищує 1 мільйон. Це – згідно з підрахунками Регіональної газової компанії, яка об’єднує 20 газових компаній на місцях, а за даними НКРЕКП ця цифра, принаймні, удвічі вище.

У будь-якому випадку, встановити стільки лічильників фахівці РГК навряд чи встигнуть до обумовленої дати. А це означає, що її знову доведеться перенести.

Правда, уряд придумав, як змусити власників квартир все ж швидше встановити лічильник. Їм підвищать норми споживання газу. Таким чином, платити по лічильнику стане набагато вигідніше, ніж без нього.

До речі, нещодавно “NNS” писав: Як зміна норм споживання води та газу вплине на отримання субсидії

 

 

 

To Top