Як зміна норм споживання води та газу вплине на отримання субсидії

Субсидії в Україні урізати не планують, але зміняться норми споживання комунальних послуг.

У Мінсоцполітики днями анонсували скасування пільгових норм споживання води, газу та електроенергії, встановлених одержувачам субсидій на період карантину. Це не означає, що громадянам збираються урізати розмір допомоги, а ось карантинні норми споживання комунальних послуг з 1 жовтня зменшать на 50%, як це було до карантину.

Про це NNS дізнався з повідомлення на сайті TODAY.UA.

В Україні існує державний норматив: скільки в середньому кожен українець повинен витрачати газу, води, електроенергії і тепла на місяць. Субсидія малозабезпеченим громадянам видається саме на ці нормативи.

На період карантину, коли багато українців були змушені сидіти по домівках, нормативи збільшили на 50% і розмір субсидії виріс. Найближчим часом норми уріжуть до докарантинных значень. Умовно кажучи, якщо раніше громадяни отримували 1500 гривень допомоги від держави, то тепер ця допомога скоротиться до 1000 гривень.

Міністр соціальної політики Марина Лазебна зазначила, що економіка поступово стабілізується після жорсткого локдауна, і люди менше потребують соціальної допомоги. У той же час, кількість субсидіантів, яка була рік тому, залишається незмінною.

Анонсовані перевірки громадян восени відбудуться в обов’язковому порядку, і не виключено, що багато українців втратять субсидію. Але ті, хто дійсно потребує допомоги від держави, продовжать отримувати виплати в новому опалювальному сезоні. Першочерговою категорією громадян, яка претендує на субсидії, є пенсіонери з мінімальними пенсіями.

До речі, нещодавно “NNS” писав: Одержувачів субсидій чекають масштабні перевірки: прийдуть додому

 

To Top