Купити квартиру в Дніпрі

Верховна Рада погодила важливі зміни у сфері вищої освіти – подробиці

23 квітня Верховна Рада України у другому читанні ухвалила важливі зміни у сфері вищої освіти. Студенти можуть змінити час навчання і спеціальність

Студенти вищих освітніх закладів України зможуть індивідуалізувати освітні траєкторії за допомогою міждисциплінарних програм. А ті, хто навчається на контракті, зможуть ще й обирати, скільки років здобувати освіту.

Зміни передбачені у Законі “Про внесення змін до деяких законів України щодо розвитку індивідуальних освітніх траєкторій та вдосконалення освітнього процесу у вищій освіті”. Його 23 квітня ухвалила у другому читанні Верховна Рада. Документ ухвалили 306 голосами “за”,

Про це повідомляють Новини України – НСН з посиланням на МОН.

Рада погодила важливі зміни у сфері вищої освіти

Зміни у сфері вищої освіти стосуватимуться не лише студентів, а й викладачів та фінансування вишів.

У МОН наголошують, що цей закон є важливою складовою комплексної трансформації системи вищої освіти.

Верховна Рада погодила важливі зміни у сфері вищої освіти – подробиці

Верховна Рада погодила важливі зміни у сфері вищої освіти

Результати голосування щодо змін у сфері вищої освіти

Зміни для студентів

Після набуття чинності закону діятиме модель “вступу на галузь” через міждисциплінарну освітню програму. Тобто, студент зможе обрати конкретну спеціальність не одразу, а після одного або півтора року навчання у виші. Також на бакалаврському рівні з’являться міждисциплінарні освітні програми (у межах галузі або міжгалузеві), які відповідатимуть конкретним запитам регіонів, роботодавців.

Законопроєкт передбачає можливість для студентів-контрактників самостійно обирати темп навчання. Відтепер вони матимуть змогу закінчити чотирирічну бакалаврську програму за три роки або поєднувати навчання з роботою і завершити необхідні 240 кредитів ЄКТС (Європейська кредитна трансферно-накопичувальна система) за 6-8 років.

Також планують посилити автономію університетів. Заклади вищої освіти відтепер зможуть самостійно вирішувати, як навчати студентів нерегулюльованих спеціальностей, аби вони досягли встановлених стандартом компетентностей.

Учасники академічної мобільності зможуть визнати результати навчання, здобуті у формальній, неформальній та інформальній освіті. Це особливо актуально для тих студентів, які поєднують навчання в українських ЗВО та за кордоном. Для цього створять відповідний Порядок.

Що зміниться для закладів вищої освіти

Університети в Україні зможуть самостійно визначати інструменти для досягнення встановлених стандартом компетентностей з нерегульованих спеціальностей. У МОН кажуть, що це наближає українську систему вищої освіти до європейських стандартів.

Вибіркових дисциплін стане більше.

Для таких регульованих спеціальностей як право, медицина, правоохоронна діяльність тощо детально визначать вимоги до компетентностей та результатів навчання. Для цих спеціальностей передбачать державні кваліфікаційні іспити.

Ще новини України: Виїзд за кордон студентів – хто зможе перетнути кордон під час воєнного стану

To Top
Розділи
Назад
Важливі
Новини
Lite
Допо-га
×