В Україні з’явиться новий вид грошей і зникнуть платіжні картки

Електронна гривня та платіжні картки – нововведення закону «Про платіжні послуги»

В Україні з’являться цифрові гроші. Крім того, банки в нашій країні позбавляються монополії на випуск платіжних карток, а також на видачу готівки та грошові перекази. Всі ці нововведення містить закон “Про платіжні послуги”, який підписав президент Володимир Зеленський. Про це NNS дізнався з повідомлення на сайті TODAY.UA

Що потрібно знати про українські цифрові гроші

В Україні з’явиться новий вид грошей – цифрові. Відразу зауважимо: не треба плутати їх з криптовалютою. Природа цих грошей абсолютно різна.

По-перше, монополію на випуск цих грошей буде мати тільки Нацбанк України. По-друге, це буде та ж гривня, але тільки не паперова, а електронна. Українцям можна буде створювати електронні гаманці для зберігання таких цифрових грошей.

Монополія банків на багато фінансових операцій зруйнована

Тепер не тільки банки будуть мати право на випуск платіжних карток, видачу готівки, грошові перекази та інші фінансові операції. Отримають на це право й інші оператори фінансового ринку, яким видадуть ліцензію на такі види діяльності.

Зокрема, випускати картки зможуть і поштові відділення або кредитні спілки. Кожна з фінустанов отримає ліцензію на окремі види діяльності. При цьому повний спектр фінансових послуг, як і раніше, можна буде отримати тільки в банках.

Посилять контроль за виконанням ліцензій

Всі компанії, які отримають право на надання фінансових послуг, будуть ретельно контролювати. Вони будуть зобов’язані заздалегідь давати своїм клієнтам вичерпну інформацію про приховані комісії і штрафи.

Є ще й інші досить жорсткі умови. Наприклад, якщо з вини того, хто надає послуги переплутають переклад, то компенсувати понесені втрати повинна буде саме фінансова організація, з вини якої це сталося.

До речі, нещодавно “NNS” писав: Як в Україні буде виглядати нова монета номіналом 5 гривень

 

 

 

 

 

To Top