Як в Україні буде виглядати нова монета номіналом 5 гривень

Найближчим часом з’явиться нова монета номіналом 5 гривень. Як вона буде виглядати і чому присвячена.

Скоро в Україні вводиться нова 5-ти гривнева монета. Вона буде присвячена маякам. Про це NNS дізнався з повідомлення на сайті РБК-Україна.

Як кажуть у Національному банку, пам’ятна монета “Маяки України” вагою 16,54 г вводиться в обіг з 22 липня 2021 року. Над її дизайном працювали художник Володимир Таран, а також Олександр і Сергій Харуки.

У НБУ кажуть, що монета буде присвячена засобам навігаційного обладнання.

“В Україні, яка розташована на перетині торговельних шляхів Східної Європи і Середземноморського басейну і має більш 2 500 км морського узбережжя, налічуються десятки маяків, кожен з яких має власне ім’я, історію і форму. Маяки не тільки виконують функцію забезпечення судноплавства, а також є надбанням національної культурної спадщини України”, – йдеться в описі 5-гривневої монети на сайті НБУ.

Що зображено на монеті

На аверсі вгорі розміщено малий Державний Герб України, а також написи “Україна” (під гербом) і “2021” (праворуч від герба). У центрі – композиція: на тлі стилізованих хвиль – фрагмент карти України, на береговій лінії якої точками позначені маяки. Також показано монети номінал (унизу на дзеркальному тлі) та логотип Банкнотно-монетного двору НБУ (праворуч від карти).

На реверсі монети (у центрі на тлі лімба компаса) зображення троянди вітрів, що символізує правильний вибір шляху і щасливе його завершення, навколо якої на тлі стилізованих хвиль зображені маяки та їх назви: Станіслав-Аджигольський задній (вгорі зліва), Зміїний (ліворуч), Євпаторійський (внизу зліва), Меганомський (внизу), Іллінський (внизу праворуч), Бирючий (праворуч); вгорі – чайки і напис “Маяки України”.

Всього 35 тисяч таких колекційних монет.

До речі, нещодавно “NNS” писав: Які гроші в Україні є недійсними – нові кпритерии НБУ

 

 

To Top