Українцям встановили фіксований розмір абонплати за комуналку: як зміняться суми в платіжках за ЖКП

Українцям, які раніше уклали індивідуальні договори на оплату всіх житлово-комунальних послуг, обмежать розмір плати за абонентське обслуговування – Мінрегіон

Зазначається, що в разі укладення з виконавцями комунальних послуг індивідуальних договорів, споживачі будуть вносити плату за абонентське обслуговування у розмірі, який не буде перевищувати граничний розмір, установлений урядом. Про це NNS дізнався з повідомлення на сайті TODAY.UA

У новій постанові Кабміну сказано про встановлення для споживачів граничного розміру плати за абонентське обслуговування виходячи із структури видатків, передбачених законом про ЖКП від 1 травня 2021 року.

Граничний розмір абонплати буде встановлений за абонентське обслуговування послуг з постачання теплової енергії, гарячої води, централізованого водопостачання, водовідведення, поводження з побутовими відходами за індивідуальними договорами.

Українці, які не уклали індивідуальні договори з постачальниками, будуть платити за старими тарифами. Нагадаємо, що плата за комунальні послуги за наявності індивідуальних договорів складається із трьох частин – плати за саму послугу, за абонентське обслуговування і за обслуговування внутрішньобудинкових мереж.

Таким чином, під час укладання індивідуального договору, споживач сплачує окремо за отримані послуги по лічильниках (індивідуальних або будинкових) за встановленими тарифами, а також додатково абонентську плату, яка покриває витрати постачальника на укладення договорів, розподіл обсягу послуг, що поставляються і стягування плати за комунальні послуги.

Абонплата стягується незалежно від того, скільки абонент споживає послуг і чи споживає їх взагалі. Якщо є договір, значить постачальник веде роботи по їх обслуговуванню і обліку, і платити абонплату потрібно щомісяця.

До речі, нещодавно “NNS” писав: Відсутність газового лічильника – що буде з тими, хто не встановить його до 2023 року

 

 

 

 

.

 

To Top