ТОП-5 продуктів, які повинні бути у тривожній валізці, щоб забезпечити себе та рідних їжею у стресових ситуаціях
Про перший день війни в Україні, що розпочалася 24 лютого, говорить увесь світ. Українцям треба об’єднуватися, залишатися вдома, вірити в українську армію та моніторити новини, щоб бути в курсі того, що відбувається.
Про список продуктів для тривалого зберігання, які доповнять арсенал тривожної валізи НСН дізнався з повідомлення на сайті Сегодня.
Крупа швидкого приготування
Знахідка – це крупа, що готується за лічені хвилини. Її термін придатності до 12 місяців. Купуйте: вівсянку, кус-кус, булгур, пшоно або іншу крупу.
Сухофрукти
Купуйте сухофрукти замість десерту, які в негерметичній упаковці та при кімнатній температурі можуть зберігатися до 1 року. Термін залежить від температури повітря. Що температура, тим коротший термін придатності. Серед них: родзинки, манго, банан, курага та інші. До речі, вживання ізюму позитивно впливає на нервову систему, яку слід берегти під час війни.
Консерви
М’ясні консерви зберігаються до 5-ти років. За умови, що покупець дотримується вимог зберігання, прописаних на упаковці. Ідеальний варіант – взяти кілька штук і поставити в тривожну валізу. Овочеві консерви також входять до списку must have. Чого тільки вартує консервована квасоля, яка може зберігатися від 2 до 5 років.
Горіхи
Купуйте асорті горіхів і покладіть у тривожну валізку. Вони поживні та можуть замінити повноцінний прийом їжі. Фундук у шкаралупі зберігається до 12 місяців, мигдаль – до 6 місяців, арахіс у шкаралупі – до 12 місяців, а волоський горіх – до 1,5 року.
Врахуйте, що термін придатності горіхів залежить від особливостей їхнього приготування.
Чорний шоколад
Плитку натурального чорного шоколаду можна зберігати близько року, а молочний шоколад удвічі менший. Вживання не менше 45 г шоколаду (з вмістом 70-85% какао) на день мінімізує ризики серцево-судинного захворювання та інфаркту. Антиоксиданти флавоноїди на рослинній основі, що містяться в какао, знижують тиск та рівень холестерину в крові.
Запас продуктів на випадок війни — що купити та де зберігати