Якщо працівники ТЦК примушують пройти до військкомату чи відділку поліції, треба запитувати, що саме вони хочуть: затримати або доставити людину, оскільки це різні поняття.
Якщо до громадян України на вулиці підходять працівники ТЦК та пропонують проїхати до військкомату чи відділку поліції, у них потрібно запитувати: це затримання чи доставлення. Оскільки це два різні поняття: як за формою, так і по суті.
Про це заявив адвокат Роман Сімутін, передають “Новини України – НСН“.
Що робити, якщо працівники ТЦК примушують проїхати до військкомату чи поліції
“Доставлення – це добровільне супроводження громадянина до ТЦК або відділку. Затримання – це процесуальна дія зі складанням протоколу, викликом адвоката, повідомленням родичів і обмежується часовими рамками – не більше, ніж на три години, стаття 263 КУпАП.”, – наголосив адвокат.
Роман Сімутін зауважує, що після пред’явлення вимоги проїхати до ТЦК необхідно запитати – це затримання чи доставлення? Якщо працівник ТЦК повідомляє, що доставлення, тоді людина сама має право вирішувати – їхати чи ні.
За словами адвоката, якщо ж мова йде про затримання, тоді негайно чітко та ввічливо треба повідомити працівнику поліції про необхідність виконати та забезпечити ряд законних вимог.
Ще новини України: Що робити, якщо військовозобов’язаний потрапив на лікарняний після вручення повістки