Сезонний тарифний план – кому буде вигідно платити за газ по іншому

Власники приватних будинків зможуть платити за газ за іншим тарифним планом

Власники приватних будинків, які взимку опалюють своє житло газом, можуть вибрати для себе сезонний тарифний план. Завдяки новому тарифному плану вони зможуть протягом року прогнозувати свої витрати на оплату газу, і взимку їм не доведеться вивертати кишені або брати кредит, щоб оплатити витрати на газ. Про це NNS дізнався з повідомлення на сайті TODAY.UA

Компанія Нафтогаз, а також ряд регіональних газопостачальних компаній, об’єднаних брендом Твій Газсбут, ввели у себе сезонний тарифний план. Цей тарифний план дозволяє споживачам газу розплачуватися за нього рівномірними частинами протягом року. Таким чином, в сезон пікового навантаження, тобто в саму холодну зимову пору, вони зможуть платити за газ такі ж суми, як і в інші місяці.

Скористатися тарифним планом «Твій газ. Рівномірний платіж” (саме так він називається) зможе будь-який абонент компанії. Однак фахівці кажуть, що, перш за все, він буде вигідним для тих, хто проживає в будинках з індивідуальним опаленням. Там взимку витрати на газ зростають у кілька разів. У той же час, мешканці багатоквартирних будинків, які використовують газ лише для приготування їжі і підігріву води, споживають круглий рік практично однаковий обсяг цього ресурсу.

Що потрібно знати тим, хто переходить на тарифний план “Твій газ. Рівномірний платіж”

  • Для того, щоб ним скористатися, потрібно подати відповідну заяву компанії-постачальнику.
  • При переході на сезонний тарифний план тариф на газ буде залишатися той же, що і для інших споживачів. У компаній Твій Газсбут він становить 7,99 гривні за кубометр, у Нафтогазу – 7,96.
  • За сезонним тарифним планом споживач буде платити щомісяця однакові суми за газ. При цьому величина цієї суми визначається на основі обсягу газу, спожитого за минулий опалювальний сезон. Береться загальна сума ділиться на сім місяців. Так визначається місячний обсяг споживання газу під час опалювального сезону. І саме за такий обсяг доведеться щомісяця сплачувати.
  • Перейшовши на новий тарифний план, споживач продовжує в щомісячних звітах подавати реальні обсяги споживання газу, але платить щомісяця однакову суму.
  • Експерти кажуть, що завдяки впровадженню сезонних тарифних планів, в холодні зимові місяці можна домогтися зниження платіжної навантаження на споживачів до 40%. Таким чином, люди зможуть спокійно пережити холодну пору, не доводячи сімейний бюджет до повного виснаження.
  • За підсумками опалювального сезону, на основі переданих показань лічильників, здійснюється перерахунок реальної вартості спожитого газу. Якщо споживання вийшло вище торішніх обсягів, то клієнтові доведеться доплатити відповідну суму. Якщо ж було спожито менше, то цю суму переплати йому зарахують на наступні місяці.

До речі, нещодавно “NNS” писав: Відсутність газового лічильника – що буде з тими, хто не встановить його до 2023 року

 

To Top