На замітку абітурієнту: реєстрація, старт подачі заяв, конкурсні бали

Покрокова інструкція, як проходитиме вступна кампанія 2021.

15 червня відбулося останнє тестування основної сесії зовнішнього незалежного оцінювання.

До 30 червня абітурієнти вже знатимуть свої результати ЗНО, після чого розпочнеться вступна кампанія. Про це NNS дізнався з повідомлення на сайті Liga.Life.

Реєстрація вступників

З 1 липня абітурієнти зможуть створити свої особисті електронні кабінети вступника. Для цього потрібно зареєструватися в електронній системі (працюватиме з 1 липня). Цього року, щоб уникнути черг під приймальними комісіями, всі пункти процедури вступу можна проти онлайн.

Під час реєстрації завантажте свій сертифікат ЗНО та документ про повну загальну середню освіту. Треба буде вказати середній бал додатка до атестата. Розрахувати його потрібно самостійно за 12-бальною шкалою.

Це можна зробити за допомогою калькулятора середнього балу, який є на сайтах університетів.

Після створення електронного кабінету завантажте кольорове фото вступника (3х4) та фотокопію додатка свідоцтва/атестата про повну загальну середню освіту (розмір до 1 МБ).

Важливо: Будьте уважними – виправити будь-яку помилку, допущену під час реєстрації, можна тільки до подання першої заяви.

Спеціальні умови вступу

Для пільговиків існують особливості при реєстрації е-кабінету вступника. Їм необхідно звернутися до державного вишу з проханням внести їх до реєстру осіб зі спеціальними умовами вступу.

У цьому випадку вишу треба надати паспорт, атестат та документ, що підтверджує пільги. Після цього в електронному кабінеті вступника з’явиться спецпозначка.

До пільгових категорій вступників, які можуть вступати за результатами вступних іспитів або ЗНО чи співбесіди, належать діти-сироти або позбавлені батьківського піклування, учасники бойових дій на Донбасі.

А також абітурієнти, які не могли складати ЗНО через хворобу, переселенці та діти, які проживають на окупованих територіях Криму та Донбасу. З повним списком пільгових категорій можна ознайомитися в наказі Міністерства освіти та науки.

Вступникам з окупованих територій подавати документи слід через освітні центри “Донбас-Україна” або “Крим-Україна”, сформовані при університетах. Абітурієнтам з окупованих територій треба особисто подати заяву та заповнити освітню декларацію в ОЦ (на бюджет – до 20 липня, на контракт – до 20 вересня).

До речі, нещодавно “NNS” писав: В Україні подорожчало навчання у вузах. Які ціни в престижних закладах?
 

To Top