Купити квартиру в Дніпрі

Є ймовірність відключення ЗАЕС від останньої резервної лінії електропередач – МАГАТЕ

У Міжнародному агентстві з атомної енергії отримали інформацію про ймовірність відключення ЗАЕС від останньої резервної лінії електропередачі 750 кВ. Тож станція знову може перейти на живлення від генераторів

Про це повідомляє НСН з посиланням на звіт МАГАТЕ.

Як нагадав генеральний директор МАГАТЕ Рафаель Маріано Гроссі, остання резервна лінія електропередач 330 кіловольтів (кВ) на Запорізькій АЕС пошкоджена з 1 березня.

“Вона залишається відключеною та знаходиться на ремонті, що ще раз підкреслює крихкість ядерної безпеки та безпеки на найбільшій атомній електростанції Європи”, – заявив Гроссі.

При цьому він зазначив, що протягом трьох тижнів ЗАЕС отримувала електроенергію лише від однієї основної зовнішньої лінії електропередач 750 кВ.

Гроссі заявив про ризик відключення ЗАЕС від останньої резервної лінії електропередач

Є ймовірність відключення ЗАЕС від останньої резервної лінії електропередач – МАГАТЕ

Рафаель Гроссі

“Станції потрібне зовнішнє електропостачання для виконання основних функцій ядерної безпеки. Без резервної лінії будь-яке пошкодження лінії 750 кВ призведе до повної втрати електростанції за межами майданчика”, – пояснює Гроссі.

Він розповів, що відновлення лінії було заплановане на 5, 10, а потім і 13 березня, але цього так і не досягли. Остання дата повторного підключення запланована на 23 березня.

“Підключення до лінії 750 кВ може бути відключено на невідомий період часу для проведення технічного обслуговування/ремонту на лінії. Наразі немає інформації про те, чи це може статися, коли це станеться, і як довго. Важливо, щоб була необхідна координація та комунікація між диспетчером українських електромереж і станцією”, – зазначає Гроссі.

Гендиректор МАГАТЕ попередив, що ядерна безпека на ЗАЕС залишається в критичному стані.

“Якщо це відключення від основної лінії електропередач і ремонтні роботи виконуватимуться, коли лінія 330 кВ недоступна, це спричинить повну втрату електроенергії та зробить станцію залежною від дизель-генераторів – її останньої лінії захисту вже сьомий раз”, – підсумував Гроссі.

Новини України:

Як звільнятимуть ЗАЕС, щоб не допустити ядерної катастрофи – інтерв’ю з президентом “Енергоатому”

To Top
Розділи
Назад
Важливі
Новини
Lite
Допо-га
×