Купити квартиру в Дніпрі

Чи зберігається за мобілізованим його робоче місце – роз’яснення

Прездиент України підписав новий закон про мобілізацію. Згідно закону, багато українців незабаром опиняться у лавах ЗСУ. Українцям пояснили, чи зберігається за мобілізованим його робоче місце

Тисячі українців після 24 лютого 2022 року взяли до рук зброю та вступили до лав ЗСУ, залишивши у тилу роботу

У Південно-східному міжрегіональному управлінні Державної служби з питань праці дали роз’яснення, чи зберігається за мобілізованим його робоче місце. Про розповідають Новини України – НСН.

Чи зберігається за мобілізованим його робоче місце – роз’яснення

Чи зберігається за мобілізованим його робоче місце роз’яснення

119-та стаття Кодексу законів про працю регулює цю норму. Згідно неї, місце роботи та посада на підприємстві зберігається за працівниками, призваними:

  • на строкову військову службу;
  • на військову службу за призовом осіб офіцерського складу;
  • на військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період;
  • на військову службу за призовом осіб із числа резервістів у особливий період або прийнятим на військову службу за контрактом.

Закон зобов’язує установи та організації зберегти за мобілізованим працівником його робоче місце. Якщо українець працював у фермерському господарстві або був членом аграрного кооперативу, то він теж не втратить роботу, доки служитиме в армії.

Приватні підприємці також повинні залишити робоче місце за мобілізованим працівником. А ось платити зарплату співробітникам, які пішли на фронт, роботодавці не зобов’язані. Цю норму було переглянуто 18 липня 2022 року.

Джерело

Ще новини України: Його серце зупинилося у неділю: помер українець, який 10 років віддавав третину пенсії на ЗСУ

To Top
Розділи
Назад
Важливі
Новини
Lite
Допо-га
×