Завантажте мобільний додаток сайту

Міжнародний валютний фонд затвердив 18-місячну програму підтримки України на 5 мільярдів доларів. Про це йдеться у повідомленні пресслужби Фонду, інформує Громадське, передає NNS.

Затвердження програми дозволяє негайно виплати Україні перший транш кредиту (близько 2,1 млрд доларів). Залишок розділять ще на 4 транші.

Зазначається, що нова програма має допомогти Україні впоратися з проблемами, які викликала пандемія коронавірусу. Гроші мають забезпечити платіжний баланс і бюджетну підтримку, зберігаючи при цьому досягнення в основних структурних реформах. Це має гарантувати Україні повернення росту економіки, коли криза мине, кажуть у МВФ.

У Фонді визначили ключові пріоритети співпраці в рамках програми:

  • полегшення економічних наслідків кризи, зокрема підтримкою домогосподарств і підприємств;
  • забезпечення сталої незалежності Нацбанку і гнучкого обмінного курсу;
  • забезпечення фінансової стабільності при відшкодуванні витрат за банківськими рішеннями;
  • просування боротьби з корупцією для збереження і посилення останніх досягнень.

Крім нової програми у Фонді дали оцінку попередній програмі співпраці з Україною, яку ухвалили у 2015 році. Там зазначили, що вона допомогла відновити макроекономічну стабільність і зростання, але не повністю ліквідувала основні уразливості платіжного балансу України.

Нагадаємо, 22 травня МВФ на українська влада дійшли попередньої згоди щодо кредиту на 5 мільярдів доларів.

В Україні зафіксовано 3 833 нових випадки коронавірусної хвороби COVID-19 – це рекорд кількості нових хворих за добу. 26 вересня (станом на 9:00) в Україні 195 504 лабораторно підтверджені випадки COVID-19, із них 3 903 летальні (+76 – повторний рекорд),...
...

NNS - Національна служба новин. Останні події в Україні та світі