Окрім того, такий лікарняний зменшує фальсифікації та порушення. Про це під час брифінгу заявив міністр охорони здоров’я Максим Степанов.
“Електронний лікарняний — це зручно як для пацієнта, так і для лікаря, і це повинно бути у програмі реформування медицини, перехід на зручний інструмент. Я навіть не говорю про витрачання коштів кожного року, МОЗ закуповувало ці листки непрацездатності більш ніж на 4 млн гривень. Зараз ми вийшли разом з Пенсійним фондом на відповідну модель, зараз звернулися до наших лікарень щодо тестування цієї моделі, вона буде заповнюватися на веб-ресурсах Пенсійного фонду, коли лікар відразу може заповнити і за допомогою електронного цифрового підпису підписати цей лікарняний”,
— зазначив він.
Так, за словами Степанова, зараз ми перебуваємо у режимі тестування і отримання відгуків від наших лікарень.
“Окрім того, це зменшує фальсифікації, порушення у цій сфері, це нормальний світовий тренд у якому Україна точно повинна перебувати”,
— додав він.
За його словами, зараз понад 700 лікарень беруть участь у тестуванні нової системи, надсилають свої зауваження і відгуки до МОЗ.
Як раніше повідомлялося, з 1 серпня Міністерство охорони здоров’я планує запустити пілотний проект електронних лікарняних з використанням інтерфейсу на сайті Пенсійного фонду.
Раніше ми писали: Коронавірус на базі відпочинку на Херсонщині: 165 відпочивальників відправили на самоізоляцію