Часто українці працюють у Польщі на сезонних роботах. Як кажуть самі заробітчани, праця дуже важка.
Як українці працюють у Польщі
Про свій досвід роботи в Польщі українці розповіли у Фейсбук, передає НСН з посиланням на сайт gsminfo.com.ua.
Зазвичай на сезонних роботах доводиться працювати по 12 чи 14 годин на добу. При цьому в них є лише один вихідний, а робочий день починається о 6 ранку. Хоча і заробити виходить непогано, діляться заробітчани.
Одна з жінок, яка працює в Польщі, написала наступне: “Робота дуже важка. Конкретно для неї — найгірша яка може бути” Вона працювала, отримала хвороби. За її словами таку роботу не можна порекомендувати навіть ворогу”.
Інша жінка розповіла, що вона працювала так два роки. Робочий день починався о 6 ранку і закінчувався в 19. Заробити можна добре, але дуже важко. Коліна в неї болять досі.
Чимало людей стверджують, що така робота була найважчою в їхньому житті, багато осіб, повернулися додому через тиждень.
Скільки платять українцям в Польщі
За даними аналітичного центру Gremi Personal, українці отримують не менше 17 злотих за годину. Це для низькокваліфікованих працівників. Таким чином мінімальна зарплата в місяць складає близько 3800 злотих або 25,1 тисячі гривень.
За фізичну роботу можна отримати в середньому 4000 злотих або 26,5 тисячі гривень. Висококваліфіковані спеціалісти отримують близько 4500 злотих або 29,8 тисячі гривень.
Раніше повідомлялося, що українські жінки-біженки в Польщі можуть отримувати близько 24 тисяч гривень і це без знання мови. Найчастіше роботу пропонують на підприємствах харчової промисловості, у сфері обслуговування та на логістичних складах.
Також українські біженці можуть працевлаштуватися в ресторани, на склади або заводи. Їм пропонують заробітну плату в районі 20 тисяч гривень. Найменша зарплата в операторів машин на виробництві.
Загалом робота в Польщі підійде фізично витривалим людям, які не бояться одноманітності. Водночас можна непогано заробити в сезон збору врожаю.
Ще новини України і світу: Українці у Польщі – як звернутися до Омбудсмена у випадку порушення прав