У Польщі закривають пункти підтримки українських біженців “Блакитна точка”, які з початку війни діяли у транзитних зонах. Центри завершать свою діяльність до 31 грудня.
Кожен третій українець, який перетнув українсько-польський кордон, отримував підтримку в “Блакитній точці”. Про це повідомляє unicef.org, передає НСН.
У Польщі закривають центри “Блакитна точка” для біженців
Дитячий фонд ООН (ЮНІСЕФ) та Агентство ООН у справах біженців (УВКБ ООН) оголошують про поетапне закриття центрів “Блакитна точка” у Польщі. Це безпечні простори, де надавалася підтримка жінкам і дітям після початку війни.
Такі центри підтримки відкрили в Польщі в березні 2022 року у транзитних зонах, де біженці найбільше потребують допомоги: на пунктах перетину кордону, вокзалах, пунктах оформлення виплат та центрах розміщення. Робота “Блакитних точок” буде завершена до 31 грудня 2023 року.
За час діяльності у хабах “Блакитна точка” дітям і родинам, які втікають від війни, надали майже 950 тисяч послуг, які включали допомогу у сфері психічного здоров’я та психосоціальну підтримку, використання простору, дружнього до дітей, перенаправлення до органів захисту дітей, а також надання інформації про охорону здоров’я, освіту, житло та транспорт.
“У зв’язку зі зміною потреб у громаді біженців і затяжним характером конфлікту, протягом останніх місяців основна увага була зосереджена на переході до більш сталого підходу через громадські центри, що управляються у співпраці з муніципалітетами та місцевими організаціями, забезпечуючи розширення прав і можливостей громад в довгостроковому періоді”, – пояснюється на сайті ЮНІСЕФ.
Інформацію для біженців, які перебувають у Польщі можна буде знайти на сайті УВКБ ООН та сторінці ЮНІСЕФ “Спільно”. Там також вказані номери гарячих ліній, які надають невідкладну допомогу.
Раніше ми писали: Великі виплати приманюють нових біженців: країни Європи скорочують допомогу українцям