Купити квартиру в Дніпрі

Чи можна жити в ЄС і працювати віддалено в Україні: пояснення юриста

Мільйони українців вимушено виїхали в Європу через війну. В багатьох країнах грошову допомогу біженцям виплачують як підтримку на період безробіття

Чи можна жити в ЄС і працювати віддалено на українську компанію, і чи не втратять українці допомогу в країні перебування, пояснив керуючий партнер юридичної компанії “Максим Боярчуков та Партнери” Максим Боярчуков.

Про це розповідає НСН.

Чи можна втратити допомогу в ЄС, отримуючи зарплату з України

На сьогодні підхід до регулювання трудових правовідносин в Україні є доволі широким та прогресивним – законодавством передбачено можливість оформлювати працівників на дистанційну роботу, зазначає експерт.

“Якщо професійна діяльність людини дозволяє проживати за межами України та працювати на українську компанію, у цьому питанні законодавчих заборон немає, і вона буде отримувати заробітну плату на карту українського банку”, – зауважує він.

Між тим, чимало біженців побоюються, що їх можуть позбавити грошової допомоги в країні перебування, якщо у них будуть доходи з України.

Чи можна жити в ЄС і працювати віддалено в УкраїніЧи можна жити в ЄС і працювати віддалено в Україні: пояснення юриста

“На сьогоднішній день нам не відомо випадків, зокрема, в Польщі та Німеччині, коли людина отримує дохід у вигляді заробітної плати на картку українського банку та їй було відмовлено у виплатах як допомозі біженцям чи їх скасували. Більше того, відомі випадки, коли люди офіційно працевлаштовані за кордоном і у статусі біженця продовжують отримувати допомогу від країн ЄС”, – розповідає Максим Боярчуков.

Чи треба платити податки в ЄС із української зарплати

Між Україною та багатьма країнами ЄС укладено міжурядові договори (міжнародні договори), якими визначено питання усунення подвійного оподаткування, звертає увагу юрист.

“В цій частині слід зауважити, що податки з доходів, які отримані в Україні, сплачуються до державного бюджету України. Більше того, українська компанія виступає податковим агентом і при нарахуванні заробітної плати самостійно утримує податки з доходу фізичної особи та сплачує їх до державного бюджету незалежно від бажання працевлаштованого”, – пояснює він.

Якщо людина офіційно працює у країні ЄС, то податки з доходів отриманих у цій країні, вона сплачує до відповідного державного бюджету цієї країни.

Джерело

Ще новини України: Виїзд за кордон – чи можуть чоловіки поїхати на роботу до ЄС під час війни

To Top
Розділи
Назад
Важливі
Новини
Lite
Допо-га
×