У трьох областях України правоохоронці викрили схеми для ухилянтів, якими користувалися чоловіки призовного віку для уникнення мобілізації. Такі схеми викрили у Київській, Закарпатській та в Черкаській областях.
Про це повідомили в СБУ, передають «Новини України – НСН».
Так, у Закарпатській області правоохоронці затримали ректора та проректора приватного університету, які без вступних екзаменів зараховували на бакалаврат до власного й іноземного вишів чоловіків призовного віку. В такий спосіб вдалося виявити 225 «фейкових» студентів, яким обіцяли безперешкодне оформлення відстрочки. Для цього керівництво закарпатського університету залучило до незаконної діяльності посадовця військової служби правопорядку.
Правоохоронці не розкривають назви навчального закладу, проте журналіст Віталій Глагола пише, що йдеться про ректорку Східноєвропейського слов’янського університету Людмилу Несух, яка разом зі своїми спільниками організувала корупційну схему, за якою чоловіки призовного віку отримували статус «здобувача освіти» за 1500 євро і відстрочку від мобілізації за 500-1000 доларів. У результаті обшуків вилучили понад 4,5 млн грн у різній валюті.
Тим часом на Київщині правоохоронці викрили заступника директора фінансового коледжу і двох його підлеглих, які оформлювали на аспірантуру чоловіків призовного віку «задніми числами».
В СБУ розповіли, що фігуранти супроводжували «вступ» чоловіків до приватного науково-дослідного інституту як студентів коледжу, в якому вони насправді не навчалися.
У такий спосіб «студенти» мали можливість отримати відстрочку від мобілізації та право на виїзд за кордон. Вартість такої «послуги» становила 8 тисяч доларів.
Схеми для ухилянтів викрили у трьох областяхУкраїни, а в одному з вишів знайшли 225 «фейкових» студентів — СБУ
У Черкасах також викрили схему для ухилянтів, яку організували троє представників військово-лікарської комісії, які продавали чоловікам призовного віку фальшиві висновки про непридатність до військової служби за станом здоров’я.
Усім фігурантам СБУ повідомила про підозру за кількома статтями Кримінального кодексу України:
- ч. 3 ст. 369-2 (зловживання впливом);
- ч. 2 ст. 28 та ч. 1 ст. 114-1 (перешкоджання законній діяльності ЗСУ та інших військових формувань в особливий період, вчинене за попередньою змовою групою осіб).
Усім їм загрожує до 8 років позбавлення волі.
Ще новини України: У Рівному викрили схему ухилення від мобілізації, до якої були залучені 26 медпрацівників