Почалася нова хвиля коронавірусу – ВООЗ

У ВООЗ оголосили про початок нової хвилі коронавірусу, передає NNS, посилаючись на Громадське.

Всесвітня організація охорони здоров’я (ВООЗ) оголосила, що пандемія коронавірусу вже перебуває «на ранніх стадіях» третьої хвилі. Більш заразний та небезпечний штам «Дельта» уже виявили щонайменше 111 країнах світу.

Про це заявив генеральний директор ВООЗ Тедрос Адханом Гебреєсус, цитують BBC та сайт ООН.

Він розповів, що хоч у Європі та Північній Америці до цього зростали показники вакцинації, ми спостерігали стійке зниження кількості захворювань і смертності.

«На жаль, зараз ці тенденції змінилися, і ми перебуваємо на ранніх стадіях третьої хвилі», — сказав очільник ВООЗ.

Посадовець повідомив, що тепер майже в усьому світі кількість випадків COVID-19 та смертність від ускладнень зростають. Однією з причин такої тенденції очільник ВООЗ назвав послаблення урядами країн карантину.

За словами Гебреєсуса, у ВООЗ очікують, що штам «Дельта» незабаром стане найбільш поширеним в усьому світі, «якщо ще не став».

Також він наголосив на важливості вакцинації у боротьбі з пандемією. Гебреєсус закликав країни вакцинувати хоча б 10% населення до вересня, 40% — до кінця 2021 року, а також 70% — до середини 2022 року.

Що відомо про штам «Дельта»

  • Його вперше виявили в Індії. Цей штам має дві ключові мутації зовнішньої «спайкової» частини вірусу, яка прикріплюється до клітин людини.
  • За даними департаменту громадського здоров’я Англії, цей штам у 1,6 раза заразніший, ніж штам «Альфа», у 2,26 раза частіше призводить до госпіталізації та у 1,45 раза частіше — до реанімації. Водночас вакцини проти цього штаму, ймовірно, є ефективними.
  • В Інституті проблем математичних машин і систем Національної академії наук України заявили, що через поширення у сусідній Росії цей штам може ще до кінця літа спричинити в Україні нову хвилю коронавірусу. В Україні вже зафіксували декілька випадків зараження штамом «Дельта».

До речі, нещодавно “NNS” писав:

Рекомендації ВООЗ щодо захисту від нового штаму «Дельта»

У ВООЗ радять не змішувати вакцини проти COVID-19 від різних виробників

Найагресивніший штам коронавірусу «Дельта» вже в Україні – його завезли з Росії

У НАН України спрогнозували новий спалах COVID-19

To Top