Кадри 11 вересня, які ніколи не забуде світ (фото)

11 вересня 2001 року стало днем найбільшого за всю історію людства теракту, який забрав майже три тисячі життів. Більше шести тисяч людей отримали поранення, а економіка США зазнала багатомільярдні збитки. Були зруйновані 110-поверхові башти-близнюки в Нью-Йорку.

Сьогодні, рівно через 20 років після страшної трагедії, світ згадує той чорний день. Видання «Економічні новини» зібрало фото, зроблені 11 вересня 2001 року. На цих знімках – сцени апокаліпсису, сюрреалізму, Армагеддона. Навіть складно повірити, що все це було не в кіно, а в реальному житті. І що організувала такий ЖАХ – людина.

Терористичні атаки в США були відображені на незліченних знімках фотографів, випадкових перехожих, співробітників екстрених служб, камер спостереження, агентів ФБР і інших людей. Навіть астронавт на Міжнародній космічній станції зробив кілька знімків.

Фотографії документують масштабність, хаос і емоції подій 11 вересня у всіх масштабах: від панорамних видів диму, що піднімається над горизонтом Нью-Йорка, до великого плану стривоженого, покритого сажею обличчя жінки, що поспішає по вулиці, покритої шаром попелу.

Вуличні сцени показують наростаючий жах, коли люди дивляться на палаючі хмарочоси і плачуть, а потім біжать від хмари пилу, що поширюється по нижньому Манхеттену після того, як один з них руйнується.

Полум’я виривається з вікон Пентагону, глобального символу військової потужності, який виявився вразливим для атаки жменьки ісламських бойовиків.

Деякі кадри показують більш потаємні картини болю, але також і людяності —  обличчя пораненого пожежного, який кричить; жінка, що йде крізь страшний пил від уламків Торгового центру з рукою на чужому плечі.

Є і кадри рішучості: пожежники, які працюють серед димлячих уламків, і працівник магазину, що змітає пил катастрофи.

Нарешті, з настанням ночі люди дивляться через нью-йоркську гавань на дим, намагаючись осмислити те, що сталося на їхніх очах.

До речі, нещодавно “NNS” писав:

На Херсонщині співробітник поліції загинув на місці виклику

Більше 100 людей загинули під час вибухів у Кабулі: серед них діти і американські військові

Небезпечні ігри – у Дніпрі діти кидали петарди у людей і тварин (ВІДЕО)

To Top