Системи безперебійного живлення в квартирі, будинку чи офісі можуть стати порятунком в умовах частих відключень світла. В компанії YASNO розповіли українцям все, що потрібно знати про це.
Тут зібрали часті питання та відповіли на них.
Системи безперебійного живлення: шість питань і відповіді
Чи нормально, що система безперебійного живлення постійно підключена до мережі? Чи не шкодить це акумулятору?
Так, це нормально. Постійне підключення до мережі забезпечує миттєве перемикання на акумулятор у разі відключення світла та підтримує його зарядженим без шкоди для роботи.
Скільки років працює система при щоденному використанні?
Тут важливо, щоб параметри інвертора та акумулятора відповідали конкретному рівню споживання, з яким доведеться працювати системі.
За правильного підбору система стабільно працює щонайменше гарантійний термін акумулятора — близько 10 років.
Чи потрібен спеціальний догляд за ДБЖ?
Специфічного догляду не потрібно, хіба що інколи частково розряджати акумулятор, якщо він був повністю зарядженим і протягом тижнів не було відключень електроенергії.
Чи надійна система у плані пожежної безпеки?
Так, за умови правильного підбору та монтажу системи.
Якісні системи мають літій-залізо-фосфатні акумулятори. Вони практично не горять та оснащені захистом від замикань і перевантажень. В інверторів аналогічний захист, який дублюється зовнішнім щитом, що встановлюється разом із системою.
Чи можна встановлювати ДБЖ у будинках із застарілою проводкою?
Обмежень немає. ДБЖ ніяк не впливатиме на внутрішню проводку. Головне — якісний електричний щиток. Якщо потрібно, щиток можна замінити чи модернізувати, і ДБЖ працюватиме без проблем.
Чи споживає ДБЖ електроенергію в режимі очікування?
Так, система безперебійного живлення споживає кілька десятків ватт для роботи інвертора та підтримання заряду акумулятора.
Можливо, вам також буде цікаво: Як захистити прилади від перепадів напруги при відключеннях світла – поради від Міненерго