Квартири у Дніпрі нв Дім РІА

29
29

Чому сонце червоніє під час заходу?

Чому сонце червоніє під час заходу?

Чому сонце червоніє під час заходу? Це питання хвилює людей протягом багатьох століть. І якщо раніше вони шукали цьому явищу якісь містичні чи релігійні пояснення, то зараз вже існує цілком наукова відповідь. Розповідаємо про це.

Чому сонце червоніє під час заходу:?

Насправді цьому є досить просте пояснення – такі закони фізики в атмосфері.

Роз’яснюємо.

Не дивлячись на те, що людське око сприймає сонячне світло як біле, воно містить у собі сім основних кольорів. Зокрема, їх можна побачити під час такого фізичного явища як веселка. Кожен окремий такий колір є електромагнітною хвилею, що має певну довжину (тобто кожна хвиля має свою довжину).

Ці хвилі ми сприймаємо по-різному, в залежності від товщини атмосферного повітря. До прикладу, коли сонце в зеніті і електромагнітні хвилі падають прямо на нас, ми сприймаємо їх білими. Це пов’язано з тим, що в такі моменти товщина електромагнітних хвиль, яка впливає на заломлення світла, найменша. Усі сім основних кольорів (тобто електромагнітних хвиль) змішуються і в результаті ми бачимо лише один – білий.

Але під час заходу сонця ситуація змінюється. Чим ближче світило опускається до лінії горизонту, тим через товстіший шар атмосфери (вода, частинки пилу тощо) необхідно проходити сонячним променям, – внаслідок цього вони ще більше розсіюються. Оскільки саме червоний колір має найдовшу довжину хвилі, то він найменше піддається розсіюванню (в той час як інші кольори швидко розсіюються в атмосфері). В результаті, наше око сприймає саме цей колір призахідного неба.

Чому сонце червоніє під час заходу?

Як висновок, звідси випливає дуже цікавий факт: у різних куточках світу в той самий час людське око сприймає сонячне світло по-різному. Наприклад, в той час як українець бачить небо білим (бо сонце в зеніті), житель Японії (між Україною та Японією різниця в часі 5 годин) може сприймати його червоним (оскільки сонце опускається до горизонту).

До речі: аналогічні процеси відбуваються і під час світанку.

Можливо, вам також буде цікаво: Як може загинути планета Земля: вчені назвали 5 сценаріїв

Наш Телеграм

To Top
Пошук
e-mail
Важливі
Новини
Lite
Отримати допомогу